Karma dla psa po sterylizacji i kastracji - co warto wiedzieć?

Karma dla psa po sterylizacji i kastracji - co warto wiedzieć?

10 czerwca 2021, godz. 9:36
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Sterylizacja i kastracja to zabiegi weterynaryjne, po których zwierzęta wymagają szczególnej opieki. Właściciele psów powinni pamiętać, by zadbać nie tylko o higieniczne warunki w domu, lecz także o odpowiednią karmę. Zdrowa i zbilansowana dieta pozwala szybciej dojść do zdrowia. Jaka powinna być karma dla psów po sterylizacji?

    1. Jak przygotować dietę dla psów po sterylizacji?
    2. Karmy suche czy mokre - co wybrać? 

Jak przygotować dietę dla psów po sterylizacji?
Właściciele psów doskonale wiedzą, że dieta zwierząt ma równie ważne znaczeni jak w przypadku ludzi. Brak witamin i minerałów może prowadzić do dużych zaburzeń zdrowotnych. Zwierzęta, a w szczególności psy, potrzebują odpowiednio przyrządzonej karmy, która dostarczy wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju elementów. Niestety nie każda karma spełnia te warunki, dlatego należy zwrócić uwagę na skład kupowanego pożywienia, zwłaszcza po zabiegach sterylizacji i kastracji. Dlaczego jest to takie ważne? W wyniku usunięcia gonad następuje spadek wytwarzania hormonów płciowych. W takiej sytuacji psy nie potrzebują aż takiej energii. Dlatego karma dla psa po sterylizacji dostępna pod linkiem https://piesotto.pl/blog/jaka-karme-podawac-psu-po-sterylizacji/ dostarcza zwierzętom mniej energii, ponieważ psy tego zwyczajnie nie potrzebują. Specjalnie przygotowana karma zawiera za to taką samą ilość witamin i minerałów, co jedzenie dla zwierząt przed zabiegami sterylizacji bądź kastracji. Zapotrzebowanie na te składniki nie ulega bowiem zmianie. Karmy dla psów pozabiegowych zawierają znacznie mnie tłuszczu i węglowodanów, ponieważ to właśnie one dostarczają dużo energii. Warto zatem zainwestować w produkty przygotowane na bazie chudego mięsa mięśniowego, czyli wołowiny, indyka, kurczaka, jagnięciny, dziczyzny bądź królika. Właściciele psów muszą także zrezygnować z karm, które zawierają najpopularniejsze wypełniacze, jakimi są ryż i makaron. 

Karmy suche czy mokre - co wybrać?
Każde zwierzę powinno dostawać zarówno karmę suchą, jak i morką. Pamiętajmy, że zwierzęta, tak samo jak ludzie, mogą się odwodnić, co jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza po wszelkich zabiegach. Karma mokra pomaga zachować nawodnienie organizmu na odpowiednim poziomie. Dlatego warto przygotować dla swojego pupila mieszankę. Małe psy chętniej jedzą dobrze zmielone pożywienie bez większych kawałków. Duże psy poradzą sobie z dużymi częściami mięsa. Pamiętajmy także, że psy nudzą się, gdy cały czas dostają ten sam smak. Aby nasz pupil miał dobry apetyt należy maksymalnie zróżnicować dietę. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu