news

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt hipoteczny?

10 czerwca 2021, godz. 13:07
Udostępnij: Kopiuj link

Przynajmniej część z nas doskonale wie o tym, że kredyty hipoteczne bierze się na nieruchomość, której trzeba być właścicielem lub współwłaścicielem. Jednym słowem do wzięcia kredytu hipotecznego trzeba mieć zgodę drugiego współwłaściciela lub posiadać pełnomocnictwo od niego. Natomiast na samo oprocentowanie danego kredytu ma wpływ też nasza historia kredytowa i to czy w danym momencie pracujemy.

Wizualny stan nieruchomości
Nie od dziś pewne jest to, że nieruchomości, na które bierze się kredyty hipoteczne, mają dość zróżnicowany stan wizualny. 

Kredyt hipoteczny na ciekawszych warunkach dostanie właściciel atrakcyjnej nieruchomości, który na dokładkę nieustannie dba o to, by ta nieruchomość prezentowała się ciekawie na tle innych w okolicy. Mowa tu dokładnie o inwestowaniu w konkretny dom lub mieszkanie, czyli o dość częste remonty, o łazienkę z nowoczesną kabiną prysznicową i o sprzęty podwyższające wartość danego mieszkania lub domu. 

Jeśli natomiast tej dbałości brakuje, czyli jeśli dana nieruchomość wygląda tak, jakby w sensie stylistycznym utknęła ponad dwie dekady temu, to kredyt hipoteczny w jej przypadku nie będzie opcją dostatecznie ciekawą, bo w tego typu nieruchomość trzeba zainwestować, po to by stała się atrakcyjną dla najemcy lub dla nabywcy, bo w czasach obecnych niewielu chce mieszkać w tym nieciekawie wyglądającym wnętrzu.

Okolica danej nieruchomości
Na to, czy i kiedy otrzymamy kredyt, wpływa też okolica danej nieruchomości. Jednym słowem, jeśli jest to mieszkanko z wiekowymi meblami znajdujące się dość blisko hałaśliwej fabryki, to w jego przypadku kredyt hipoteczny nie może być wysokim lub – co gorsza – takiego kredytu nie doczeka się z dość wielu przyczyn. 
Plusem, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, jest ta spokojna okolica domu lub mieszkania, czyli bliskość parku z majestatycznie wyglądającym stawem i brak hałaśliwych fabryk w okolicy. 

Brak ruchliwych ulic to też bardzo wiele dający plus. Jeśli do tego doda się nowocześnie wyglądające wnętrze danej nieruchomości, to otrzymamy argument, dzięki któremu można dostać kredyt hipoteczny na bardzo dobrych warunkach. Kredyt takowy rzadko biorą właściciele tych perfekcyjnych nieruchomości, bo tacy ludzie zazwyczaj mają pieniądze, a jedynym powodem może być tylko zwiększanie zdolności kredytowej.

Czy warto brać kredyt na nieruchomość należącą do firmy, taką jak warsztat samochodowy?
Teoretycznie można obciążyć hipotekę własnego warsztatu samochodowego kredytem, ale jego wysokość zależy od tego, czy dany warsztat znajduje się przy tej uczęszczanej ulicy i od tego, czy jego wyposażenie jest dostatecznie nowoczesnym. Mowa tu dokładnie o tym, że jakiś tam warsztat znajdujący się na uboczu i posiadający kiepsko wyposażone stanowiska pracy nie jest opcją atrakcyjną. 
Rzecz jasna niektórzy obciążają nawet hipotekę takiej nieruchomości, choć zazwyczaj nie ma to sensu, chyba że szuka się pieniędzy, dzięki którym można zainwestować w dany warsztat. Taką inwestycją jest dodanie szyldu, zmiana elewacji i unowocześnienie stanowisk pracy, a nawet dodanie dodatkowych dwóch. Jednym słowem kredyt tego typu to opcja dobrze przemyślana.

Więcej informacji znajdziesz na https://intuum.pl/

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu