news

Dlaczego warto posiadać rolety rzymskie?

14 czerwca 2021, godz. 8:57
Udostępnij: Kopiuj link

W oknach coraz częściej spotyka się rolety, które zastępują firanki i zasłony. Rolety są od nich bardziej funkcjonalne i wymagają niewielkiego wysiłku, by zachować estetyczny wygląd. Dzięki nim zasłoni się zarówno okno w kuchni i łazience, jak i w sypialni, salonie lub dziecięcym pokoju. W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza rolety rzymskie. Dowiedz się o nich więcej.

1. Rolety rzymskie - gdzie można je zastosować?
2. Co wyróżnia rolety rzymskie?
3. Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie?

Montaż rolet rzymskich to rozwiązanie na lata. Dzięki nim skutecznie zaciemnia się pomieszczenie, gdy panują upały lub świeci zbyt intensywne słońce. Bez rolet w oknie trzeba zawiesić firany i zasłony, które tracą na popularności z powodu trudniejszego użytkowania i mniejszej funkcjonalności. Dowiedz się, jakie są zalety rolet rzymskich i sprawdź, czy warto założyć je w swoim domu. 

Rolety rzymskie - gdzie można je zastosować?
Roleta rzymska jest uniwersalnym wyborem do wielu wnętrz. Szczególnie poleca się je do gabinetów i sypialni, gdzie nie tylko zaciemniają wnętrze, ale i stanowią elegancki element aranżacji. Rolety rzymskie dobrze wyglądają również w pokojach dziecięcych. Dzięki im wnętrze staje się przytulniejsze i cieplejsze. Materiał składany w efektowne plisy spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom.
Dobrym pomysłem jest też zawieszenie rolety rzymskiej w jadalni lub dużej kuchni, zwłaszcza gdy aranżacja jest trzymana w stylu romantycznym, angielskim lub klasycznym. Dość gruba, marszczona tkanina idealnie uzupełni aranżację i zastąpi ciężkie zasłony w niewielkich pomieszczeniach. 
Różne modele rolet rzymskich znajdziesz na https://alena-firany.pl/rolety-rzymskie.html

Co wyróżnia rolety rzymskie?
Głównym wyróżnikiem rolet rzymskich jest sposób zwijania i rozwijania materiału. Roleta rzymska podczas składania tworzy eleganckie poziome plisy, które imitują sposób zwijania zasłon wykorzystywanych już w starożytności. Rzymianki wywieszały w oknach domów mokre płótna, które chroniły przed nadmiernym słońcem i upałem. Współczesne rolety doskonale imitują dawne tekstylia i w pełni odpowiadają na potrzeby nowożytnych użytkowników. 

Rolety rzymskie są odpowiednie dla wszystkich, którym zależy na połączeniu klasycznych dekoracji okiennych i funkcjonalnych rozwiązań. Rolety z tej grupy są wykonane zarówno z jasnych, jak i ciemnych tkanin. Dzięki temu bez trudu znajdzie się wśród nich model pasujący do aranżacji i komponujący się harmonijnie z innymi elementami wnętrza. 

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie?
Niezaprzeczalnie rolety rzymskie należą do jednych z najpopularniejszych modeli rolet ze względu na swoją funkcjonalność. Z ich pomocą odcina się dopływ światła ulicznych latarni w nocy oraz chroni się dom przed nadmiernym nagrzewaniem w czasie upałów. Roleta przydaje się również do zabezpieczenia się przed wzrokiem wścibskich przechodniów i sąsiadów. Wystarczy, że zaciągnie się roletę, a nikt nie będzie mógł zobaczyć z zewnątrz co dzieje się w danym pomieszczeniu. 

Rolety rzymskie warto wybrać również ze względu na duże walory estetyczne. Są one znacznie elegantsze od prostych rolet - złożona roleta prezentuje się niczym elegancki lambrekin. Ponadto materiał składany w plisy łatwo się czyści. Wystarczy od czasu do czasu przecierać go wilgotną szmatką, a zachowa estetyczny wygląd przez lata. Użytkownicy cenią również odporność tkanin na płowienie, dzięki czemu roleta zachowuje początkową barwę przez długie miesiące, pomimo ciągłej ekspozycji na słońce.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu