28 czerwca oznakuj swój rower - nie daj szansy złodziejowi

28 czerwca oznakuj swój rower - nie daj szansy złodziejowi

25 czerwca 2021, godz. 13:26
Udostępnij: Kopiuj link

Policyjne statystki pokazują, że w okresie letnim dochodzi do większej liczby kradzieży jednośladów. W ramach przeciwdziałania temu zjawisku, już w najbliższy poniedziałek 28 czerwca, lublinieccy dzielnicowi przeprowadzą akcję znakowania rowerów. Właścicieli jednośladów mundurowi zapraszają od godziny 16.30 na parking osiedlowy przy ulicy Wilniewczyca 2A i 2B w Lublińcu.

Przedsięwzięcie znakowania rowerów to jedno z działań realizowanych przez dzielnicowego sierż.szt. Janusza Dorożyńskiego w ramach prowadzonego planu priorytetowego mającego za zadanie ograniczenie procederu kradzieży rowerów. Jak wskazuje dzielnicowy rejonu V, do kradzieży rowerów często dochodzi z osiedlowych stojaków, klatek schodowych oraz piwnic bloków mieszkalnych. W wielu przypadkach giną jednoślady pozostawione przez ich właścicieli bez żadnego zabezpieczenia i w miejscach przypadkowych. Właściciele rowerów często mówią, że pozostawiają swój nie zabezpieczony pojazd tylko „na minutkę”. Tymczasem warto pamiętać, że okazja czyni złodzieja.

Samo oznakowanie roweru nie zabezpieczy naszego jednośladu przed kradzieżą, ale jeśli już do niej dojdzie może pomóc w szybkim ustaleniu prawowitego właściciela odzyskanej rzeczy. Zapowiadana akcja znakowania rowerów ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców odnośnie konieczności prawidłowego zabezpieczania swojego mienia. Pamiętajmy aby zawsze zapinać swój jednoślad nawet wtedy, kiedy pozostawiamy go na krótki czas przed sklepem czy klatką schodową. Prawidłowe zabezpieczenie naszego roweru znacznie utrudni kradzież, a dodatkowe, wcześniejsze oznakowanie może bardzo pomóc w późniejszym jego odzyskaniu.

Wszystkich zainteresowanych oznakowaniem swojego roweru zapraszamy 28 czerwca na parking przy ulicy Wilniewczyca 2A i 2B w Lublińcu. Aby oznakować rower trzeba posiadać aktualny dokument tożsamości. Dobrze również mieć ze sobą dowód jego zakupu i kartę gwarancyjną.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu