Zabezpieczenie telefonu dziecka - w jaki sposób można to zrobić?

Zabezpieczenie telefonu dziecka - w jaki sposób można to zrobić?

30 czerwca 2021, godz. 6:52
Udostępnij: Kopiuj link

Każdy rodzic powinien zadbać o zabezpieczenie telefonu swojego dziecka. W internecie czeka na wiele niedozwolonych treści oraz oszuści, którzy tylko czekają, aby dobrać się konta bankowego rodziców. Jeśli w najbliższym czasie planujesz kupić smartfonie swojej pociesze, dowiedz się, jak możesz zabezpieczyć jego zawartość.

Coraz więcej dzieci korzysta z telefonów
Jak wynika z danych przytoczonych w serwisie biznespolski.com, coraz więcej dzieci korzysta z telefonów komórkowych. Według oficjalnych raportów już teraz 6 na 10 dzieci regularnie używa smartfonów lub tabletów. Co gorsza, 25 proc. dzieci poniżej 6. roku życia korzysta z nich codziennie. 

Co dzieci robią w internecie? Przede wszystkim spędzają czas na oglądaniu bajek oraz filmów. Głównie odbywa się to na platformie YouTube, ale nie tylko. Rodzice coraz częściej decydują się wykupienie odpowiedniego pakietu na jednej z platform VOD (video na żądanie). Oprócz tego, najmłodsi chętnie spędzają czas na graniu w gry.

W każdym z tych miejsc czeka na nie sporo niebezpieczeństw. Od niewłaściwych treści na platformach z materiałami video, aż po złośliwe oprogramowania, które można niechcący pobrać podczas rozgrywki w ulubionę grę. Ze względu na młody wiek, dzieci nie są jeszcze świadome panujących zagrożeń, dlatego do akcji wkraczają rodzice. Co mogą zrobić? Przede wszystkim zabezpieczyć telefon dziecka.

Kontrola rodzicielska telefonu
Można to oczywiście zrobić na kilka sposobów. Najczęściej wybieranym jest skorzystanie z jednej z aplikacji do kontrolowania telefonu dziecka. Na rynku z każdym rokiem przybywa tego typu rozwiązań. Trudno się dziwić. Rodzice są coraz bardziej świadomi zagrożeń panujących w internecie - czytamy w serwisie polskienewsy.com.

Co robi taka aplikacja do kontroli rodzicielskiej? Przede wszystkim ogranicza dzieciom dostęp do wskazanych aplikacji oraz stron internetowych. Rodzic może przykładowo zablokować dostęp do aplikacji mediów społecznościowych - co zresztą zalecają eksperci.

Dodatkowo, w momencie, gdy dziecko postanowi pobrać na swój telefon jakąś aplikację mobilną, rodzic otrzyma natychmiast stosowne powiadomienie na swój telefon. Pomaga to chronić dzieci przed aplikacjami, które nie są dostosowane do ich wieku.

Oprócz tego, dzięki kontroli rodzicielskiej rodzic jest w stanie monitorować lokalizację swojego dziecka. Dzięki temu od razu wiesz, jaka jest lokalizacja telefonu dziecka i gdzie jest jego pociesza, jeśli jeszcze nie wróciła ze szkoły. Taka funkcja często jest dostępna po wykupieniu konta premium.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu