Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

5 cech, które powinien posiadać dobrej jakości wąż zbrojony do cieczy

5 cech, które powinien posiadać dobrej jakości wąż zbrojony do cieczy

5 lipca 2021, godz. 11:58
Udostępnij: Kopiuj link

Węże zbrojone doskonale sprawdzają się w transporcie ssącym lub tłoczącym płynnych mediów. Najpowszechniejsze ich zastosowanie to oczywiście transport wody, jednak odpowiednio dobrany wąż zbrojony będzie właściwym rozwiązaniem także w transporcie innego typu cieczy. Zarówno gospodarstwa domowe, gospodarstwa rolne, czy też przedsiębiorstwa wszelkich branż w zasadzie nie mogłyby funkcjonować bez tego typu wyposażenia. Warunkiem jego niezawodności będzie z kolei sprostanie kilku kluczowym wymaganiom. Jeśli wybierasz właśnie węże zbrojone, np. do instalacji wodnej, sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

1. Dobrej jakości wąż to ten wykonany z wytrzymałego PCV

Jeśli zastanawiasz się, jaki materiał jest najlepszą propozycją w produkcji węży zbrojonych do cieczy, podpowiadamy PCV. Istotne jednak, aby tworzywo sztuczne zaliczało się do grupy wysokogatunkowych, jak chociażby te, które znaleźliśmy wśród węży zbrojonych na https://www.kuma.pl/oferta/weze-do-cieczy-agro-flex. Tutaj wysoki gatunek materiału to jednocześnie gwarancja elastyczności węży, ich wytrzymałości, odporności na pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne, czy też oddziaływanie różnego typu substancji chemicznych.

2. Dobrym wyborem będzie wąż z przezroczystego tworzywa

Dlaczego transparentność ma takie znaczenie? Otóż po pierwsze, przezroczyste węże zbrojone pozwalają na bieżące monitorowanie transportu płynnych mediów. Wszystko mamy tutaj pod stałą kontrolą, w tym czystość przesyłanych cieczy. Po drugie, jasne lub właśnie bezbarwne węże zdecydowanie wolniej nagrzewają się w słoneczne dni. W wielu przypadkach może mieć to kluczowe znaczenie i zdecydowanie usprawniać pracę, a także pozwoli na zabezpieczenie realizacji wykonywanych przy zastosowaniu węży zadań.

3. Nie bez znaczenie pozostaje oczywiście zbrojenie

Wąż zbrojony to ten, w którego gładką strukturę zostaje wprowadzony drut lub spirala z utwardzonego PCV. Ich rolą jest usztywnienie korpusu rury. Dzięki temu sprzęt zyskuje na trwałości i wytrzymałości, posłuży nam zdecydowanie dłużej, a jego żywotność i funkcjonalność poprawią się. W przypadku węży dedykowanych transportowi cieczy istotne jednak, aby ich wewnętrzna struktura pozostawała gładka. Dzięki gładkim ściankom przesył płynnych mediów przebiega sprawnie i bez zakłóceń.

4. Temperatura pracy

Wybierając wąż zbrojony do cieczy należy wziąć pod uwagę temperaturę, w jakiej pracować będzie sprzęt. W tym przypadku zakres temperatur od -10°C do +60°C będzie wystarczającym rozwiązaniem i pozwoli na transport mediów w zróżnicowanych warunkach.

5. Wąż nie powinien być poddany skręcaniu ani ściskaniu

Często podczas transportu węże ulegają skręcaniu lub ściskaniu. To niefortunne posunięcie bowiem skutkuje zmniejszeniem pierwotnej długości węży. Zakupiona rura o długości 10 m okazuje się zatem w rzeczywistości krótsza, nawet o 3 metry. Aby wybrany wąż niezawodnie spełniał swoja funkcję, poza konkretnymi parametrami warto zadbać o jego profesjonalny transport, który nie naruszy jego rzeczywistych właściwości i parametrów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu