Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Wyposażenie placu budowy – czego nie może zabraknąć?

Wyposażenie placu budowy – czego nie może zabraknąć?

7 lipca 2021, godz. 11:29
Udostępnij: Kopiuj link

Osoby budujące dom lub prowadzące firmę budowlaną często znajdują się na placu budowy. Warto wiedzieć, że jest to miejsce, gdzie nie tylko odbywają się ważne prace, ale musi być zapewniony komfort i bezpieczeństwo pracy. Tak jak w każdej innej pracy pracownicy potrzebują przerwy i mają swoje potrzeby. Chcesz dowiedzieć się czego nie może zabraknąć na placu budowy? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się jak zadbać o komfort osób tam pracujących. 

Miejsce na przerwę dla pracowników placu budowy
Przerwa w pracy jest bardzo ważna. Osoby pracujące po osiem godzin dziennie powinny mieć przynajmniej jedną przerwę. W przypadku osób pracujących dwanaście godzin potrzebne są dwie przerwy. Jeśli praca wykonywana jest na zewnątrz, a pracownicy wystawieni są na warunki atmosferyczne, to najlepiej, by na placu budowy znalazło się miejsce, gdzie będą mogli odpocząć od upałów i silnego słońca, lub skryją się przed deszczem i zimnem. Takie miejsce będzie najlepszą przestrzenią, w której można się nawodnić i zjeść posiłek. 

Miejsce do załatwienia potrzeb fizjologicznych – przenośne toalety
Nie można zapominać o tym, że pracownicy placu budowy mają swoje potrzeby fizjologiczne. Tak więc nie może zabraknąć toalety. Nie musi się ona znajdować wewnątrz budynku. Doskonale sprawdza się wc na budowę. To zazwyczaj toalety przenośne, które można wypożyczyć. Jest to tania inwestycja, w ten sposób można zadbać o komfort i zdrowie pracowników. Przed wypożyczeniem przenośnej toalety na plac budowy warto upewnić się, że jest ona odpowiednio wyposażona. Warto, by w jej wnętrzu znajdował się uchwyt na papier toaletowy, pojemnik na ręczniki papierowe do wycierania rąk, a także dozownik na mydło.  Potrzebny jest również zamek wewnętrzny, dzięki któremu można poczuć się swobodnie w toalecie, a osoby z zewnątrz będą widziały, że wc jest zajęte. 

Parking dla samochodów
Na placu budowy doskonale sprawdzi się miejsce, na którym mogą parkować samochody. Nie musi to być parking z kostki. Wystarczy odrobina miejsca, gdzie zmieści się samochód, którym do pracy przyjeżdżają pracownicy, a także kierownik budowy. Dzięki temu dotarcie do pracy nie będzie zajmować tak dużo czasu, ponieważ kierowca nie będzie musiał tracić cennych minut na szukanie miejsca parkingowego. 
Wiedząc jakie wyposażenie koniecznie powinno znaleźć się na placu budowy można bez trudu zadbać o komfort i bezpieczeństwo pracowników. Dzięki temu nie pojawi się problem ze znalezieniem miejsca na posilenie się lub załatwienie swoich potrzeb. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu