Uroczyste obchody Święta Policji w Lublińcu

Uroczyste obchody Święta Policji w Lublińcu

21 lipca 2021, godz. 7:51
źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartek 15 lipca w Komedzie Powiatowej Policji w Lublińcu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości 27 policjantów z lublinieckiej komendy zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne. Uroczystości z okazji Święta Policji, które przypadją 24 lipca, w 102. rocznicę istnienia Policji Państwowej, honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Tegoroczne obchody z uwagi na obostrzenia związane z pandemią odbyły się w skromniejszym niż zawsze gronie. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się o godzinie 12:30 na placu apelowym lublinieckiej Komedy Policji. 

Na uroczystości, oprócz policjantek, policjantów i pracowników Policji, obecni byli również goście. Wśród zaproszonych gości w uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji uczestniczyli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Gawron, Starosta Lubliniecki Pan Joachim Smyła, samorządowcy ziemi lublinieckiej, przedstawiciele związku zawodowego Policjantów i pracowników cywilnych Policji oraz przedstawiciele innych służb mundurowych w tym Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu, Dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów i Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Lublińcu.

Na początku uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu młodszy inspektor Dariusz Kiedrzyn przywitał wszystkich zebranych gości. Szef lublinieckich policjantów złożył również życzenia policjantkom, policjantom, pracownikom Policji oraz ich rodzinom, dziękując za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych, a także podziękował wszystkim obecnym samorządowcom za pomoc i okazane wsparcie w działaniach dążących do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lublinieckiego. 

Najważniejszą częścią wczorajszej uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które otrzymało łącznie 27 lublinieckich policjantów.

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Romana Rabsztyna zostało mianowanych w korpusie aspirantów 10 funkcjonariuszy, a w korpusie podoficerów mianowano 13 policjantów. Natomiast rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu młodszego inspektora Dariusza Kiedrzyna, w korpusie szeregowych na wyższy stopień policyjny mianowano 4 policjantów.

Wszystkim awansowanym policjantkom i policjantom gratulujemy. Dziękujemy zaproszonym gościom, za życzenia, gratulacje oraz słowa uznania.

Galeria: Uroczyste obchody Święta Policji w Lublińcu

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu