Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Zasady pobytu na polu kempingowym. Jak nie uprzykrzać innym życia i stworzyć jadalnię w polowych warunkach?

Zasady pobytu na polu kempingowym. Jak nie uprzykrzać innym życia i stworzyć jadalnię w polowych warunkach?

31 lipca 2021, godz. 10:10
Udostępnij: Kopiuj link

Chyba każdy z nas intensywnie odczuł pandemię na własnej skórze i zwyczajnie ma ochotę nieco odpocząć i się odstresować. Dlatego ciekawym wyborem jest wypoczynek na polu kempingowym, tym bardziej że caravaning jest świetną formą spędzania czasu, ale i hobby. Notabene takie wyjazd jest przyjemny, a przy tym niekosztowny, co ma duże znaczenie jeżeli odczuliście skutki pandemii w swojej kieszeni. Jednak spędzając czas na polu kampingowym warto poznać obowiązujące zasady, tak aby nie uprzykrzać życia innym osobom. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam też rady, jak stworzyć wygodną jadalnię w polowych warunkach.
 

​ Zasady zasadami, a Polacy swoje

Jest wielu turystów, którzy na wczasach nie potrafią się zachować. Wielu zagranicznych recepcjonistów narzeka szczególnie na turystów z Anglii. Choć o Polakach mówi się raczej dobrze, to niestety i Polacy często nie potrafią się zachować, szczególnie jeżeli przebywają na "swojej ziemi". Można powiedzieć że zasady zasadami, a niektórzy i tak nie będą ich przestrzegać, bo widzą tylko czubek własnego nosa. Takie postępowanie oczywiście jest głupie i błędne, bo każdy z nas jest winien drugiej osobie szacunek, zatem zwyczajnie nie powinien jej zakłócać wypoczynku. Warto pamiętać, że każde pole kempingowe ma swoje zasady, choć i tak większość ich nie przeczyta. Ogólnie trzeba pamiętać, że należy zachowywać się cicho przynajmniej w nocy. W ciągu dnia możecie wypoczywać, bawić się czy słuchać muzyki, ale w nocy lepiej przestrzegać zasad i nie hałasować.  W wielu przypadkach rodziny z dziećmi narzekają na innych wczasowiczów, podczas, gdy rodzice uważają, że ich dzieciom wolno wszystko. Otóż nie, bo każdego w równym stopniu obowiązują te same zasady i każdy z nich tak samo musi ich przestrzegać, zatem nie można złościć się, że ktoś słucha muzyki o 20, bo jego dzieci chcą spać, bo czas ciszy nocnej przypada na 22. 

​ Utrzymuj porządek i sprzątaj po sobie

Cóż, wystarczy tylko przejść się po lesie, by zauważyć, że papierki i śmieci są tam porozrzucane w dużej ilości. Ktoś powie, że zaśmiecanie to domena Polaków, ale nie jest to prawda, bo wystarczy tylko pojechać do naszych południowych sąsiadów, by zobaczyć, że w miasta są często bardziej brudne niż u nas. Niemniej, po każdym pobycie należy posprzątać za sobą i nie zostawiać śmieci, szczególnie, że można je wyrzucić, bo na każdym polu kempingowym znajduje się miejsce do tego przeznaczone. Absolutnie zabronione jest też korzystanie ze sprzętów typu urządzenia grzejące czy też farelki, bo zwiększają ryzyko pożaru. Pamiętajcie też, że nie można rzucać niedopałków, gdzie popadnie, bo przecież każdy wie, że ziemia jest bardzo sucha na skutek ostatnich upałów. 

​ Zadbaj o wygodę i przestrzeń jadalnianą i postaw na duży przedsionek do przyczepy kempingowej

Każdy kemping ma jeden minus, a są nim owady, które nie tylko kąsają, ale chętnie wpadają też do jedzenia.  Owady przeszkadzają większości z nas. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu, szczególnie jeżeli chcemy przygotować czy zjeść posiłki w spokoju i nie opędzać się od much czy komarów. Takim właśnie rozwiązaniem jest duży przedsionek do przyczepy kempingowej. Możecie w nim ustawić stolik z krzesłami i cieszyć się wygodą, a nocą możecie rozłożyć karimaty i spać. Przedsionki do przyczep kempingowych dostępne są w różnych wariantach i rozmiarach, ale wszystkie łączy fakt, że są maksymalnie funkcjonalne i wygodne w użytkowania, a także to, że jest to inwestycja na lata, dla każdego miłośnika caravaningu. Są wyposażone w moskietiery, dzięki czemu można uniknąć intruzów.

​ A co z gośćmi? O czym trzeba pamiętać?

Każdy użytkownik kampingu powinien pamiętać, że wporwadzanie gości na ten teren jest zabronione, chyba, że zgody udzieli personel tam pracujący. Zatem nie można pozwolić sobie na zaproszenie gości, by urządzić w tym miejscy imprezę, chyba, że uzyskacie zgodę pracowników. O ile jednorazowe odwiedziny zazwyczaj są akceptowane tak zbyt duża ilość gości może już nie być dobrze przyjęta, stąd też nim ich zaprosicie, porozmawiajcie z pracownikami. 

Kempingowanie jest przyjemne, ale jednak trzeba właściwie się do niego przygotować. My polecamy Wam dodatkowo detoks od urządzeń elektronicznych, w końcu macie odpocząć i zrelaksować się, ale i odstresować.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu