Nowa jakość wypożyczeń międzybibliotecznych

Nowa jakość wypożyczeń międzybibliotecznych

6 sierpnia 2021, godz. 9:05
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu zaprasza do korzystania z bezpłatnej cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych ACADEMICA.

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna ACADEMICA jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. 
Głównym celem systemu Academica jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. 
Dzięki temu Czytelnik ma  natychmiastowy dostęp do współczesnych zasobów ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego takich jak: monografii, podręczników, skryptów, artykułów, całych numerów czasopism itd.
Dostęp do systemu możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu  w Wypożyczalni dla Dorosłych w  Lubitece MPBP w Lublińcu przy ul. Sportowej 3.
 Szczegóły obsługi sytemu są dostępne na stronie internetowe biblioteki http://biblioteka.lubliniec.pl/ 
Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego dostępu do zasobów elektronicznych systemu Academica.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu