Kawa organiczna - czym się wyróżnia?

Kawa organiczna - czym się wyróżnia?

1 sierpnia 2021, godz. 10:58
Udostępnij: Kopiuj link

Kawa to jeden z tych produktów spożywczych, których nie może zabraknąć w żadnym polskim domu. Gorący napój o poranku dodaje energii i wprawia w lepszy nastrój. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów kaw – nie tylko z podziałem na pochodzenie czy typ ziaren. Producenci coraz częściej oferują kawę organiczną, która z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. Czym charakteryzuje się kawa organiczna i co ją odróżnia od tradycyjnych rozwiązań? Odpowiadamy.

Czym jest kawa organiczna?
Coraz więcej artykułów spożywczych dostępnych w sprzedaży może pochwalić się certyfikatami „bio” czy „organic”, co przyciąga uwagę wielu miłośników zdrowej żywności. Co jednak kryje się pod określeniem „organiczny”? Na to miano mogą zasłużyć sobie tylko produkty, które spełniają szereg restrykcyjnych wymogów. W przypadku kawy szczególnie liczy się sposób funkcjonowania plantacji oraz przebieg produkcji. Kawa organiczna powstaje w wyniku uprawy ziaren kawowców, które nie są poddawane żadnym zabiegom chemicznym – spryskiwaniu pestycydami czy też innymi sztucznymi nawozami. Na ekologicznych plantacjach kawy, których nie brakuje w takich krajach jak Meksyk, Etiopia czy Peru, często można spotkać się też z praktyką zacieniania roślin kawowców naturalnymi sposobami, dzięki czemu zachowana jest równowaga w środowisku naturalnym.

 

Jak smakuje kawa organiczna?
Czy smak zwykłej kawy dostępnej w każdym markecie różni się od tego, co mają do zaoferowania produkty pochodzące z ekologicznych upraw? Tak jak w przypadku innych towarów spożywczych, smak i aromat kawy organicznej można stosunkowo łatwo rozpoznać. Posiada bardzo oryginalne i zarazem wyjątkowe walory smakowe, które czynią ją tak bardzo pożądaną przez wielu amatorów kawy. Jej smak jest intensywny, ale jednocześnie delikatny i subtelny. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób „przesiada się” na kawę organiczną, która ma znacznie więcej do zaoferowania niż ciekawy smak. Więcej na ten tema można przeczytać w serwisie Polski Portal.

Kawa organiczna – dlaczego warto na nią postawić?
Kawa ekologiczna to moc korzyści dla zdrowia – uprawiana bez udziału syntetycznych dodatków zachowuje znacznie więcej drogocennych właściwości odżywczych. Zawiera bowiem wysoką zawartość antyoksydantów, które obniżają ryzyko nowotworów, a także regulują pracę układu serca i całego układu krwionośnego. Ponadto, w kawie organicznej znajdziemy również witaminy z grupy B - B2, B3 oraz B5. O wpływie picia kawy typu organic na organizm można więcej przeczytać na portalu Polskie Newsy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu