Oświadczenie firmy Makpol Recykling Sp. z. o. o.

Oświadczenie firmy Makpol Recykling Sp. z. o. o.

26 sierpnia 2021, godz. 11:31
nadesłane MAKPOL
Udostępnij: Kopiuj link

W związku z wyemitowaniem w dniu 12 sierpnia 2021 roku w TVP Katowice reportażu dotyczącego wystąpienia owadów, w tym karaluchów, w budynku socjalnym zlokalizowanym w sąsiedztwie zakładu Makpol Recykling położonego w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublińcu, uprzejmie informujemy, że na terenie naszej firmy prowadzone są regularne zabiegi dezynsekcyjne. Celem tych działań jest maksymalne ograniczenie liczby owadów, których obecność wynika ze specyfiki naszej działalności, tj. recyklingu odpadów segregowanych i komunalnych – niezawierających odpadów spożywczych.

 

Biorąc pod uwagę bliskie sąsiedztwo wspomnianego budynku socjalnego, już w grudniu 2020 roku – a więc na długo przed wystąpieniem nadmiernej ilości owadów – Zarząd firmy Makpol Recykling odbył konsultacje z Burmistrzem Miasta Lublińca - panem Edwardem Maniurą, Sekretarzem Miasta Lublińca - p. Józefem Korpakiem oraz z zastępcą Burmistrza - p. Anną Jonczyk-Drzymała, proponując lokalnym władzom wniesienie opłaty stanowiącej pokrycie przez Firmę kosztów pobytu mieszkańców w lokalach tymczasowych, do momentu, w którym Miasto wygospodaruje nieruchomości przeznaczone na miejsce zameldowania stałego dla lokatorów budynku, w rejonie nieobjętym oddziaływaniem Stefy Ekonomicznej.

 

Niestety, nasza propozycja nie spotkała się z konkretnymi decyzjami i działaniami po stronie władz Lublińca.

 

Obserwowane w ostatnich tygodniach inwazyjne zachowanie karaluchów jest pierwszym tego rodzaju przypadkiem w dotychczasowej działalności Firmy i kategorycznie nie wynika ono z zaniedbań po stronie naszej Spółki. Potwierdza to m.in. komentarz pana Mirosława Uszko, reprezentującego Stowarzyszenie "Ekozaradni" – organizację informującą TVP Katowice o zaistniałym problemie – zamieszczony w portalu społecznościowym Facebook (Spotted Lubliniec) w dniu 14.08.2021. Autor komentarza słusznie wskazuje, że: "Kilka miesięcy temu czy rok temu nie było tego problemu". W pełni zgadzamy się również z przypuszczeniami pana Mirosława Uszko, który zauważa, że: "Może ktoś wysłał przesyłkę z niespodzianką. Może ktoś chciał zrobić sabotaż lub na złość".

 

Należy dodać, że w dniu 17 sierpnia 2021 roku na terenie zakładu Makpol Recykling odbyła się kontrola z udziałem przedstawicieli Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublińcu. Z treści Protokołu Pokontrolngo nr. 39/1211/NS-HP/2021 wynika, że na terenie zakładu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, które mogłyby wpłynąć na zaistniałą sytuację.

 

Jednocześnie apelujemy o to aby nie ulegać nieuczciwym działaniom - takim jak donosy, naruszanie wizerunku naszej firmy w mediach czy podburzanie innych przedsiębiorców - podejmowanym przez pana Antoniego Bunara – właściciela, sąsiadującego z naszym Zakładem, Centrum Samochodowego. Pod pretekstem troski o dobro Mieszkańców, wykorzystuje on zaistniałą sytuację jedynie do forsowania swoich planów związanych z chęcią przejęcia gruntu, na którym położony jest przedmiotowy budynek socjalny, o co stara się również nasza Firma.

 

Deklarując wolę współpracy z lokalną społecznością, sąsiednimi przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi oraz władzami Miasta Lublińca, nasza firma ze swojej strony dokłada i dołoży wszelkich starań aby na bieżąco kontynuować oraz wzmocnić zabiegi dezynfekcyjne w obrębie Zakładu.

 

Zawsze jesteśmy skłonni do dialogu, do czego namawiamy wszystkich zainteresowanych.

 

Z poważaniem

Zarząd oraz Pracownicy Makpol Recykling

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu