Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

news

Renowacja posadzek przemysłowych i jej znaczenie dla obiektu

28 sierpnia 2021, godz. 7:59
Udostępnij: Kopiuj link

Posadzka przemysłowa jest narażona na szkodliwe oddziaływanie czynników mechanicznych oraz substancji chemicznych. To prowadzi do jej degradacji. W rezultacie posadzka przemysłowa traci swoje właściwości użytkowe i estetyczne, a nierzadko stwarza realne zagrożenie dla użytkowników obiektu. Aby temu zapobiec niezbędna jest renowacja posadzek przemysłowych – Warszawa to miasto, na terenie którego to zadanie możemy powierzyć profesjonalnej firmie. 

Na czym polega renowacja posadzek przemysłowych? Jak często należy ją przeprowadzać? Jak wpływa na funkcjonalność obiektu?

Renowacja posadzki 

Posadzki przemysłowe to najczęściej posadzki betonowe lub żywiczne. Pod wpływem intensywnego użytkowania powierzchnie te ulegają degradacji. Mogą się na nich pojawiać zarysowania, pęknięcia, a nawet znaczące ubytki. Renowacja posadzki to działanie mające na celu jej naprawę – poprawę walorów użytkowych i estetycznych. Warto bowiem pamiętać o tym, że estetyka miejsca pracy ma bardzo duże znaczenie dla motywacji pracowników, w związku z czym nie powinna być ignorowana. 

W ramach zabiegów renowacji można wykonać naprawę niewielkich uszkodzeń, jak również uzupełnić całkiem znaczące ubytki. W przypadku niewielkich uszkodzeń powstałych w posadzce najczęściej wystarczy odnowienie jej warstwy mineralnej lub syntetycznej. W przypadku zaobserwowania znacznej degradacji powierzchni, konieczna może się okazać całkowita renowacja. 

Dlaczego należy „naprawiać” posadzki betonowe?

Wydawać by się mogło, że posadzka betonowa wytrzyma wszystko. Niestety tak nie jest. Poddawana oddziaływaniu czynników niszczących degraduje się podobnie jak inne systemy podłogowe. Co ważne, niewielkie uszkodzenia jeśli zostaną zignorowane mogą powodować dalszą degradację nawierzchni, a w ostateczności stwarzać zagrożenie dla ludzi i sprzętu pracującego w obiekcie. Dlatego zaobserwowane uszkodzenia w posadzce betonowej (jak i żywiczej) powinny zostać usunięte jak najszybciej.

Jeśli odpowiednio wcześnie zareagujemy i zlecimy wykonanie renowacji posadzki przemysłowej:
    • ograniczymy koszty naprawy – im mniejsza skala prac do przeprowadzenia, tym tańsza usługa regeneracji, 
    • poprawimy bezpieczeństwo w miejscu pracy (renowacja podłogi betonowej pozwala pozbyć się ubytków w posadzce, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo),
    • poprawimy komfort w miejscu pracy, 
    • podniesiemy trwałość posadzki przemysłowej, która będzie mogła być bezpiecznie eksploatowana bez wkładu finansowego przez kolejne lata.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu