Bezpieczne wakacje nad wodą w powiecie lublinieckim

Bezpieczne wakacje nad wodą w powiecie lublinieckim

6 września 2021, godz. 13:48
KPP Lubliniec, Policja Śląska, WB
Udostępnij: Kopiuj link

Wakacje nad zbiornikami wodnymi w powiecie lublinieckim można zaliczyć do udanych i przede wszystkim bezpiecznych. Ze statystyk Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wynika, że w tym roku nie odnotowano zdarzeń z kategorii „utonięcia”.

Jak podał oficer prasowy KPP w Lublińcu, w tegorocznym okresie wakacyjnym w powiecie lublinieckim nie odnotowano utonięć. Jednocześnie nie było również żadnych interwencji policji na terenach wodnych.

Sytuacja wygląda jednak inaczej na terenie całego kraju. Ze statystyk Policji wynika, że w tegoroczne wakacje w Polsce utonęło łącznie 167 osób. To o 43 osoby mniej niż w okresie wakacyjnym 2020 r. i o 36 mniej niż w 2019 r.. Najwięcej osób utonęło w jeziorach (46), rzekach (29) i stawach (27). W morzu odnotowano z kolei 11 utonięć, a 22-krotnie policjanci podejmowali działania skutkujące wyratowaniem osób.

Wakacje to okres, podczas którego wiele osób spędza czas właśnie nad wodą. Ważne jest, aby zachować wtedy bezpieczeństwo. Policja Śląska podała, że w bieżącym roku, obok funkcjonowania stałych jednostek/komórek wodnych Policji, w których służbę pełni 161 funkcjonariuszy, powołano dodatkowo 74 sezonowe komórki wodne Policji, w których pełniło służbę 304 policjantów. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu