Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Rajskie wakacje na Seszelach – poczuj królewską bryzę tej zimy!

Rajskie wakacje na Seszelach – poczuj królewską bryzę tej zimy!

7 września 2021, godz. 7:25
Udostępnij: Kopiuj link

Seszele już od lat 50-tych przyciągają podróżnych z całego świta. Te rajskie wyspy należące geograficznie do kontynenty afrykańskiego zachwycają pod każdym względem: przyrodniczym, pogodowym i kulturowym. Seszele to jeden z najbardziej ekskluzywnych kierunków wakacyjnych, który nie ma nic wspólnego z turystyką masową. Podróżni mogą wypoczywać w prestiżowych hotelach w butikowym stylu i luksusowych willach na prywatnych wyspach. Biuro podróży CARTER® posiada w swej ofercie wszystkie najlepsze hotele i ośrodki wypoczynkowe, o jakich można pomarzyć.  To destynacja nie mająca sobie równej na Oceanie Indyjskim. 

Seszele - podstawowe informacje
Seszele to niewielkie państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, położone na północnym wschodzie od Madagaskaru i około 1600 kilometrów od wschodniego wybrzeże Afryki. Główne źródło dochodu Seszeli pochodzi z turystyki. W skład archipelagu wchodzi 115 dziewicze wyspy, z czego połowa jest niezamieszkana. Największe to Mahé (powierzchnia wynosi 144 kilometry kw.), Praslin, Silhouette i La Digue, ta ostatnia ma wielkość tylko 10 kilometrów kw. Na Seszelach znajdziemy jednocześnie górzyste wulkaniczne wyspy, jak i mniejsze, które powstały w wyniku nagromadzenia koralowców. Tworzą one niepowtarzalny, bajeczny i największy atol koralowy świata. Bujne lasy tropikalne skrywają bogatą faunę i florę, w tym setki unikalnych egzotycznych roślin i endemiczne gatunki zwierząt. Wybrzeża wysp to boskie plaże, jak z pocztówki, usiane palmami kokosowymi, które dają okazję do wspaniałych sesji zdjęciowych. Poza niesamowicie soczystą roślinnością na Seszelach spotkać można około 300 gatunków ptaków. To właśnie na rajskich wyspach zobaczymy flamingi, rybitwy, białe bociany czy zamieszkujące w  tropikalnych lasach kolorowe papugi.  Od października do marca na Archipelag Seszeli zlatują na zimę wędrowne ptaki z Europy i Azji. Na szczególna uwagę zasługuję wyspa pochodzenia koralowego Bird Island (Wyspa Ptaków) na archipelagu Wysp Wewnętrznych, której powierzchnia wynosi niecały kilometr kwadratowy. Bird Island słynie z bogactwa i różnorodności gatunków ptaków, które znoszą i wysiadują jaja w okolicy plaż oraz z żółwi olbrzymich.

Na Praslin znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Seszeli - park narodowy Vallée de Mai, gdzie rosną 800-letnie endemiczne palmy  kokosowe coco-de-mer. Ich ogromne owoce kokosowe potrafią ważyć do dwudziestu kilo. To powód, dla którego tego gatunku palmy nie znajdziemy na innych wyspach - ciężkie owoce toną w morzu. Prawdziwym skarbem i cudem natury jest także niewielka wysepka La Digue. Otacza ją pierścień nieomalże nietkniętej rafy koralowej. Wyspa jest znana z powodu swoich dziewiczych plaż i gęstych lasów tropikalnych. Rajska plaża Anse Source d'Argent z malowniczymi granitowymi formacjami jest najczęściej fotografowaną plażą i wizytówką Seszeli.

Obok La Digue leży  niewielka prywatna wyspa Félicité, gdzie znajdziemy jeden z najbardziej luksusowych i najnowszych hoteli na Seszelach, Six Senses Zil Pasyon. Piękne przestronne wille oferują prestiżowe wakacje dla najbardziej wymagających podróżnych. Na wyspę można dotrzeć łodzią lub helikopterem.

Seszele wakacje z biurem podróży – podróże poślubne i nie tylko!
Seszele to istny raj dla podróżnych, którzy poszukują błogiego spokoju i oderwania od rzeczywistości i codziennych obowiązków. Wypoczynek i wakacje na tym bajecznym archipelagu polecane są w szczególności parom, które poszukują intymnego zakwaterowania w romantycznym otoczeniu. Malownicze zatoki z ciepła wodą, ukryte pod palmami, wśród granitowych skał to cudowne miejsce na podróż poślubną oraz wspaniałe sesje zdjęciowe.

Seszele to również wymarzony kierunek dla osób aktywnych i uprawiających sporty wodne jak żeglarstwo, nurkowanie czy snorkeling na bujnych rafach koralowych, mieniących się odcieniami tęczy. Dla miłośników nart wodnych rekomendujemy spokojne wody zatoki przy plaży Beau Vallon na Mahé.

Jeśli poszukujesz pięknych wakacyjnych miejsc i świetnych hoteli biuro podróży CARTER® www.carter.eu zaprasza do kontaktu:
tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246,  travel@carter.eu 
Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/ 

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu