Bezpłatny transport na terenie woj. śląskiego podczas Industriady

Bezpłatny transport na terenie woj. śląskiego podczas Industriady

9 września 2021, godz. 8:40
Udostępnij: Kopiuj link

Największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej coraz bliżej. W sobotę 11 września odbędzie się tegoroczna edycja Industriady – święta Szlaku Zabytków Techniki. Przygotowano wiele atrakcji oraz możliwość bezpłatnego dojazdu na miejsca wydarzeń.

To już 12. edycja festiwalu Industraida. Na uczestników czeka do zwiedzenia łącznie 38 obiektów w 25 różnych miejscowościach województwa śląskiego. Najbliżej Lublińca znajdują się obiekty w Częstochowie (np. Muzeum Produkcji Zapałek), Tarnowskich Górach (np. Sztolnia Czarnego Pstrąga), w Żarkach (np. Stary Młyn – Muzeum Rzemiosł Dawnych), czy w Radzionkowie (Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek).

Pełną mapę obiektów Industriady można znaleźć TUTAJ.

Oficjalne rozpoczęcie Industraidy odbędzie się na Zabytkowym Osiedlu Patronackim kopalni „Dębieńsko” – Familoki w miejscowości Czerwionka-Leszczyny. To właśnie tam o godz. 12:00 na scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Oficjalne zakończenie festiwalu zaplanowano na godz. 19:00 w Zabrzu. Na scenie wystąpi wtedy zespół Chemia oraz Mrozu. Na uczestników czeka również pokaz laserów. Finał Industriady odbędzie się w Sztolni Króla Luiza.

Oficjalnym organizatorem transportu podczas festiwalu zostały Koleje Śląskie, które umożliwiają bezpłatny dojazd na miejsce wydarzenia. Można dokonać wcześniejszej rezerwacji, którą następnie należy wymienić na bezpłatny bilet umożliwiający przejazd. Rezerwację można wymienić na bilet:

– w dniu wydarzenia oraz dzień wcześniej – w kasach biletowych Kolei Śląskich
– w dniu wydarzenia – u kierownika pociągu

Rezerwacji biletu można dokonać TUTAJ. Należy podać w niej stację początkową (każda stacja obsługiwana przez Koleje Śląskie) i stację docelową (każda stacja ulokowana w pobliżu obiektu biorącego udział w Industriadzie).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu