Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Inauguracja sezonu artystycznego i nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Inauguracja sezonu artystycznego i nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

15 września 2021, godz. 8:36
Fot. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", zdjęcie promocyjne
Udostępnij: Kopiuj link

21 września (wtorek) o godz. 15:00, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie przy ul. Zamkowej 3, odbędzie się uroczyste rozpoczęcie nowego, 69. sezonu artystycznego. Inauguracja odbywa się w ramach obchodzonego w Zespole „Śląsk” Dnia Stanisława Hadyny oraz Roku Górali w Województwie Śląskim. 

Świętując we wrześniu każdego roku rocznicę urodzin założyciela Zespołu Stanisława Hadyny, artyści uroczyście rozpoczynają kolejny sezon działalności. Tym razem już po raz 69. zainaugurują koncertem rok nowych, artystycznych wyzwań. W repertuarze znajdzie się jeden z najbardziej przebojowych programów Zespołu „A to Polska właśnie”. Koncert odbędzie się w namiocie koncertowym na dziedzińcu Pałacu w Koszęcinie. Chór, balet i orkiestra Zespołu „Śląsk” wystąpią z repertuarem najpiękniejszych polskich pieśni i tańców z wielu regionów kraju. 

W ramach dodatkowych atrakcji, w godzinach od 10:00 do 14:00, na terenie parku otaczającego pałac w Koszęcinie zaplanowano Miasteczko Zdrowia. Wybierając się do siedziby Zespołu „Śląsk” mieszkańcy regionu będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym – wypocząć w urokliwym miejscu, obejrzeć galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a przy okazji uzyskać porady zdrowotne, zrobić proste badania i poznać ofertę śląskich placówek opieki zdrowotnej.

O godz. 14:30 Zespół „Śląsk” zaprasza na uroczyste odsłonięcie tablicy „Miejsce Pamięci Powstań Śląskich”, którą na ręce Dyrekcji Zespołu „Śląsk” przekazał w lipcu tego roku Prezydent RP Andrzej Duda, jako jedynej instytucji artystycznej na Śląsku. Tablica wzorowana na powstańczym sztandarze „Tobie Polsko” jest symbolicznym uczczeniem bohaterskich uczestników trzech zrywów niepodległościowych, którzy w latach 1919, 1920, 1921 wywalczyli przynależność Górnego Śląska do odrodzonej Polski.

Plan inauguracji nowego sezonu artystycznego:

Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3

10:00 – 14:00 - Miasteczko Zdrowia
14:30 - Odsłonięcie tablicy „Miejsce Pamięci Powstań Śląskich”
15:00 – Koncert inaugurujący 69. sezon artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – „A to Polska właśnie” –  namiot koncertowy na dziedzińcu pałacowym

Koncert w Amfiteatrze NOSPR w Katowicach:

22 września o godz. 19:53 zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do Amfiteatru NOSPR w Katowicach (pl. Wojciecha Kilara 1) na prapremierowy odsłuch jednego z najciekawszych projektów muzycznych ostatnich lat – wspólnego albumu MIUOSH’A i ZESPOŁU ŚLĄSK – „PIEŚNI WSPÓŁCZESNE”. Wstęp wolny. 

Nabór do zespołu:

29 września 2021 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26) odbędzie się nabór do chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 12:00 od spotkania z akompaniatorem, od 13:00 kandydaci będą występować przed komisją. Na CV kandydatów Zespół czeka do 28 września. 

Wszystkie szczegóły są dostępne na oficjalnym koncie Zespołu „Śląsk” na Facebooku oraz na stronie internetowej Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w zakładce: 
O nas/Nabór - http://zespolslask.pl/pl/nabor

Informacja prasowa

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu