Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Dyżur telefoniczny – świadczenie 500+ dla niesamodzielnych

Dyżur telefoniczny – świadczenie 500+ dla niesamodzielnych

15 września 2021, godz. 14:48
ZUS
Udostępnij: Kopiuj link

21 września, we wtorek, Oddział ZUS w Częstochowie organizuje kolejny dyżur telefoniczny. Tym razem eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, tzw. 500+.

Świadczenie to jest przyznawane od września 2019 r.  W województwie śląskim do końca ubiegłego roku zarejestrowano ponad 57,5 tys. wniosków o to świadczenie. Cały czas można się o nie ubiegać, jednak koniecznym do otrzymania wsparcia jest spełnienie ustawowych warunków. Trzeba pamiętać jeszcze o tym, że prawo do świadczenia 500 plus dla niesamodzielnych, zależy również od łącznej wysokości przysługujących świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych, chodzi m.in. o emerytury, renty wypłacane przez ZUS, KRUS i inne organy, a także świadczenia z pomocy społecznej, takie jak zasiłki stałe, czy dodatek mieszkaniowy. 

- To właśnie te zagadnienia dotyczące kwot, jak i wymaganej dokumentacji jaką należy dołączyć do wniosku są najczęstszymi jakie pojawiają się w rozmowach z pracownikami sali obsługi klientów. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z dyżuru telefonicznego, po to, by uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące świadczenia 500+ dla osób niesamodzielnych bez konieczności wizyty w ZUS – zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Dyżur telefoniczny, 21 września, potrwa  od godz. 11.00 do godz. 13.00, a dzwonić można pod nr tel.  34 3198725.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu