Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

news

Metale kolorowe

15 września 2021, godz. 22:01
Udostępnij: Kopiuj link

Metale kolorowe, czyli metale nieżelazne to jeden z najważniejszych i najpotrzebniejszych materiałów dla współczesnego człowieka. Jego zastosowanie jest szersze, niż większości z nas się wydaje i sięga od budownictwa po sprzęt elektroniczny

Główną zaletą metali kolorowych są ich bardzo różnorodne właściwości fizyczne, mechaniczne, technologiczne i chemiczne, które sprawiają, że zastosowanie metali kolorowych jest niemal nieograniczone.

Jakie wyróżniamy metale kolorowe?

Metale nieżelazne, to jak nazwa wskazuje wszystkie te metale, które nie zawierają w sobie żelaza. Dobrze przewodzą ciepło i możemy je podzielić na kilka grup. Głównym podziałem jest podział na metale lekkie i ciężkie. W obu rozgraniczamy je również ze względu na stopień topliwości i tak wśród metali lekkich mamy łatwotopliwe magnez i aluminium oraz trudnotopliwy tytan. Wśród metali ciężkich wyróżniamy łatwotopliwe cynk, cynę, kadm, ołów i bizmut oraz trudnotopliwe cyrkon,  kobalt, nikiel, miedź, pallad, srebro, platyna i złoto. Wyróżniamy także bardzo trudno topliwe metale ciężkie, są nimi wolfram, molibden i tantal. To oczywiście tylko część metali kolorowych, a zaliczamy do nich również różnego rodzaju stopy. Wspólną cechą praktycznie wszystkich metali kolorowych jest również ich estetyczny, połyskliwy wygląd. W budownictwie najczęściej spotykamy brąz i aluminium.

Gdzie najlepiej nabyć metale nieżelazne?

Metale kolorowe zazwyczaj kupujemy w dużej ilość do poważnych zastosowań. Kupują je fabryki i firmy budowlane, niezwykle istotne jest więc pewne, certyfikowane źródło, w którym można się w nie zaopatrzyć. Jednym z takich miejsc jest https://euro-spec.pl/metale-kolorowe/. Pewność zakupionego materiału jest o tyle ważna, że na przykład to firma budowlana jest odpowiedzialna za materiał, z którego stawia budynki, musi mieć więc całkowitą pewność, co do ich składu i wytrzymałości. We wspomnianej firmie można kupić mnóstwo materiałów wykonanych z metali kolorowych, na przykład blachy, taśmy, pręty, płaskowniki i rury z mosiądzu, miedzi i aluminium. Dodatkowo z aluminium możemy otrzymać profile i kątowniki. Z brązu możemy kupić blachy, pręty, taśmy, tuleje i rury, z mosiądzu wysokoniklowego blachy, z cynku i tytanu blachy, taśmy i systemy rynnowe, a z ołowiu blachy i taśmy. Dodatkowo możemy się tu zaopatrzyć w blachy cupalowe, luty srebrne, spoiwa cynowo-ołowiowe i miedziano-fosforowe oraz w anody cynkowe.

Co powinno charakteryzować firmę zajmującą się obrotem metali kolorowych?

O firmie najlepiej świadczy profesjonalizm jej pracowników. Jeśli struktura firmy wskazuje na to, że inny pracownik zajmuje się wyrobami hutniczymi, a inny metalami kolorowymi, możemy już podejrzewać, że są to specjaliści w danej dziedzinie. Ciągle niestety zdarza się, że nawet w tak specyficznych branżach każdy pracownik jest od wszystkiego, a to nie wzbudza tak ważnego w tej gałęzi sprzedaży zaufania. Jeśli dołączymy do tego możliwość cięcia na wymiar i przygotowywania indywidualnych zamówień, możemy mieć pewność, że dobrze trafiliśmy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu