Niedziela z Miejską Orkiestrą Dętą – zobaczcie zdjęcia z wydarzenia

Niedziela z Miejską Orkiestrą Dętą

20 września 2021, godz. 10:44
Udostępnij: Kopiuj link

Niedziela z Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec już za nami. 19 września na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz na skwerze przy MDK Lubliniec można było wsłuchać się w brzmienie instrumentów dętych oraz skorzystać z wielu atrakcji. 

Wszystko zaczęło się od pokazu musztry o godz. 12.30 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1. Orkiestra wraz z Mażoretkami „Szafir” zaprezentowała trwający ok. 20 min. układ. Były tańce z pałeczkami, pomponami, niełatwe do wykonania akrobacje oraz przemarsz wokół boiska. Jednocześnie można było wsłuchać się w popularne utwory w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej.

Następnie wydarzenie przeniosło się na skwer przed MDK Lubliniec. O godz. 16.00 rozpoczął się festyn rodzinny, na którym można było poznać członków orkiestry w roli organizatorów. Uczestnicy mogli korzystać z warsztatów z instrumentami dętymi i perkusyjnymi, warsztatów z mażoretkami, quizów, fotobudki czy też innych atrakcji dla najmłodszych. 

O godz. 18.30 na uczestników czekało podsumowanie całego wydarzenia w postaci koncertu w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec. Niska temperatura nie sprzyja grze na instrumentach dętych, jednak zespół bez problemu sobie z tym poradził. Uczestnicy mogli usłyszeć m.in. muzykę z filmu „Mission Impossible”, „James Bond” i utwory Michaela Jacksona – wszystko oczywiście w wykonaniu orkiestry.

Muzyka, zabawa i wata cukrowa – tak można podsumować niedzielny festyn „Orkiestra wcale nie taka nadęta”. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia.

Galeria: Niedziela z Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec

Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu