news

Fakty i mity o aplikacjach dedykowanych z software house

22 września 2021, godz. 8:33
Udostępnij: Kopiuj link

Wiesz, ile wątpliwości mają osoby, które przychodzą do firmy programistycznej po aplikację? Ogrom! Starają się przedstawić swój pomysł najlepiej, jak potrafią. A jednocześnie gdzieś w ich głowie krążą pełne niepokoju pytania. Czy produkt spełni oczekiwania? Czy pomoże mi zarobić więcej pieniędzy? Czy na pewno będzie dobrze przetestowany i stabilny?

Ten lęk podsycają mity o tworzeniu oprogramowania w software house. Czas raz na zawsze się z nimi rozprawić. Zobacz, co jest prawdą, a co nie.

Stworzenie aplikacji mobilnej to prosty sposób na zarabianie.

Krążąc po sieci, widzisz czasem artykuły o ludziach, którzy zbili na aplikacji fortunę. Historia tych osób jest zwykle oparta o jeden schemat. Zwykły chłopak lub zwykła dziewczyna wpadają na pomysł i zaczynają rozpisywać go w przydomowym garażu. Zawsze mają poczucie misji. Zwykle nie mają za wiele pieniędzy. Zdarza się, że nie mają wsparcia – ten motyw nie zawsze występuje.

Później widać ich na zdjęciach, na tle jachtu lub samolotu. Dorobili się. Wiesz, czego nikt nie mówi? Tego, że ci ludzie przeszli wcześniej długą drogę. Aby stworzyć przynoszący miliardy dolarów program, trzeba być naprawdę zdeterminowanym. Sprawdzić pomysł poprzez badania rynku, zebrać zespół, który Cię nie zawiedzie, a do tego oprzeć to wszystko o własne doświadczenie i wiedzę.

Wniosek? Tak, na aplikacji można zbić fortunę. Ale trzeba naprawdę poświęcić się tej idei. Dlatego nazywanie tego prostym sposobem na pomnożenie majątku jest zwyczajnym kłamstwem, w które być może chcesz wierzyć.

Oprogramowania od software house nie da się zhakować.

W świecie cyberprzestępców wszystko rozbija się o idee lub dochody. Jeśli można na czymś sporo zarobić, znajdą się geniusze kodowania, którzy będą chcieli pozyskać dane, które przechowujesz. Większość najlepszych hakerów pracuje jednak dla rządów państw lub potężnych organizacji przestępczych. A to oznacza, że o ile nie nadepniesz na odcisk którejś z tych instytucji, nie musisz obawiać się ataków, które przejdą zastosowane przez software house profesjonalne zabezpieczenia.

Warunek jest jeden. Twój program musi być dobrze administrowany i na bieżąco aktualizowany. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest oddać go pod opiekę programistom, którzy go stworzyli.

Dedykowane aplikacje to przeszłość.

A kto Ci to powiedział? Czy był to specjalista od biznesu z naprawdę wieloletnim doświadczeniem? A może ktoś rzucił hasło, które brzmiało rewolucyjnie, więc szybko zmieniło się w plotkę? Na rynku jest wiele rozwiązań komercyjnych, pozwalających tworzyć aplikacje seryjne. Jedyny problem polega na tym, że nie są one innowacyjne. Pracując z nimi, nie odróżnisz się skutecznie od konkurencji.

Jest to dobra opcja dla firm, które nie mają wielkich planów na przyszłość. Jeśli jednak grasz o dużą stawkę, dedykowane oprogramowanie znacznie ułatwi Ci sprawę.

Stworzenie strony webowej jest tańsze niż zamówienie aplikacji.

A to akurat prawda, przynajmniej jeśli chodzi o oprogramowanie dedykowane. Prostą, informacyjną stronę internetową może stworzyć nawet jedna osoba. O ile chcesz zawrzeć na niej głównie dane kontaktowe, nie ma potrzeby zatrudniania software house. Jeśli jednak tworzysz program do wewnętrznego użytku w firmie lub rozbudowaną aplikację dla klientów, wsparcie profesjonalistów jest na wagę złota.

W takim przypadku w projekt zaangażowany jest cały zespół programistów, UX i UI designerów i testerów. Aby stworzyć Twoje oprogramowanie, zdobywali oni kwalifikacje przez lata. Do tego na spersonalizowane aplikacje jest ogromny popyt. A to również może wpłynąć na cenę.

Pamiętaj o jednym. Dopóki nie spytasz, nie dowiesz się, co software house ma Ci do zaoferowania. Nie poznasz kosztów, proponowanych rozwiązań i nie masz szansy sprawdzić, na ile zespół rozumie Twój projekt. Dlatego wejdź na stronę Applover, zobacz zrealizowane projekty i zadzwoń do nas. Porozmawiamy i przedstawimy Ci naszą propozycję. Już wiesz, że nie będziemy mydlić Ci oczu wizjami bez pokrycia. Czas poznać nas bliżej.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu