Otwarto aptekę szpitalną w szpitalu powiatowym w Lublińcu

Otwarto aptekę w szpitalu powiatowym w Lublińcu

22 września 2021, godz. 13:07
Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu, 22 września, uroczyście otwarto aptekę szpitalną. Przecięcia wstęgi dokonali: starota Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk, przewodniczący Rady Społecznej SP ZOZ Jerzy Cyrulik i dyrektor SP ZOZ w Lublińcu Włodzimierz Charchuła.

Apteka mieści się w dobudowanym w 2011 r. skrzydle budynku szpitala, w którym znajdują się oddziały: pediatryczny, ginekologiczny, położniczy i noworodkowy oraz laboratorium.

- Powiat Lubliniecki otrzymał na adaptację części nieużytkowanego przyziemia dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 550 000 zł. Prace remontowe rozpoczęły się 24 marca br., a  zakończyły 2 września. Zakres robót budowlanych obejmował realizację pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami, m.in. magazynów wyrobów medycznych i leków, komory przyjęć i ekspedycji, to łącznie ponad 100 m2 – wyjaśniał starosta Joachim Smyła.

Przypomnijmy, w 2011 r. oddany został do użytku nowy pawilon Szpitala Powiatowego w Lublińcu. W momencie budowy nowego skrzydła - w związku z wyrównaniem kondygnacji istniejącego obiektu – uzyskano dodatkowy poziom, tzw. przyziemie. Już wtedy – dla lepszego funkcjonowania szpitala – planowano skonsolidować działy szpitala w jednym miejscu. Początkowo przyziemie było nieużytkowane, dopiero w 2016 r.  przeniesiono tu laboratorium, 5 lat później – aptekę szpitalną.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu