Lubliniec będzie miał nowe pomniki przyrody?

Lubliniec będzie miał nowe pomniki przyrody?

24.09.2021 10:32
Czytanie treści strony dostępne

Wiele wskazuje na to, że Lubliniec będzie miał nowe pomniki przyrody. Mowa o dziewięciu dębach rosnących na Bulwarze im. Ludwika Okwieki przy ul. Sportowej.

Pomnikami przyrody są zwykle pojedyncze okazy przyrody ożywionej i nieożywionej. Oznacza to, że mogą nimi być zarówno drzewa, jak i np. głazy. Znajdujące się w pobliżu labiryntu na Bulwarze im. Ludwika Okwieki dęby mają już wiele lat, a swoim ułożeniem tworzą ciekawie wyglądający szpaler. Jak podał Urząd Miejski w Lublińcu, zostaną podjęte działania, które mają na celu objęcie tych dziewięciu drzew ochroną prawną – w formie pomnika przyrody.

Interpelację w tej sprawie złożył wcześniej radny Karol Słota. W swoim uzasadnieniu podał, że drzewa mają ok. 150 lat, a swoim ułożeniem tworzą piękny krajobraz.

Komentarze

Kris 2021-09-26, 21:30:10
Zgłoś
dobra wiadomość
Pomnikami przyrody są często grupy drzew . Jak chociażby na cmentarzu żydowskim w Lublińcu. Niezależnie od tego to dobra wiadomość.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu