Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

W Lublińcu odbędzie się Seminarium Edukacyjno-Profilaktyczne o FAS

W Lublińcu odbędzie się Seminarium Edukacyjno-Profilaktyczne o FAS

24 września 2021, godz. 13:52
MOPS Lubliniec, informacja prasowa
Udostępnij: Kopiuj link

9 września obchodzony jest Światowy Dzień FAS. Ma on na celu uświadomienie przyszłym matkom skutków picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływ na rozwój płodu, a w przyszłości na możliwy nieprawidłowy rozwój dziecka. W celu zwrócenia uwagi lokalnego środowiska, instytucji i organizacji jak ważny to jest problem, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych W Lublińcu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Lubliniecka Rada Kobiet podjęły się zorganizowania seminarium  edukacyjno – profilaktycznego. 

Miejsce: Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna „ Lubiteka” w Lublińcu ul. Sportowa 3,

Termin: 27.09.2021r. godz.10.00- 13.00

Zaproszenie do udziału przyjęła dr n.med. Małgorzata Klecka z wykładem „FAS – niewidzialna epidemia”. Pani Doktor (psychiatra dziecięca, psychoterapeutka) jest założycielką i prezeską Fundacji Fastryga, kieruje Pracownią Diagnostyki i Terapii Zaburzeń Rozwojowych dzieci z FASD w Lędzinach, buduje system wsparcia dla rodzin(biologicznych, zastępczych, adopcyjnych) wychowujących dzieci z FAS, zajmuje się działalnością diagnostyczną, terapeutyczną i szkoleniową.

Udział wezmą zaproszeni przedstawiciele samorządu, lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych, środowiska medycznego. Zostaną przedstawione działania oraz doświadczenia osób, pracujących i wspierających dzieci z FAS oraz ich rodziny. W trakcie seminarium zostanie zwrócona uwaga na konsekwencje, jakie wynikają z picia alkoholu kobiet w ciąży w postaci FAS/FASD.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu