Pluskwy w domu – pozbądź się ich

Pluskwy w domu – pozbądź się ich

27 września 2021, godz. 11:59
graf. www.freepik.com
Udostępnij: Kopiuj link

Pluskwy to szkodniki znane od tysiącleci. Niestety nie muszą zalęgnąć się bezpośrednio w naszym domu. Możemy je przynieść z hotelu, autobusu czy tramwaju. Ze względu na ich zdolność do cichego wkradania się do rzeczy i podróżowania na duże odległości, pluskwy zyskały sławę jako doskonali autostopowicze. Co gorsza, pluskwy z łatwością zarażają każdy rodzaj środowiska wewnętrznego, o ile jest łatwo dostępny posiłek z krwi. Gdy znajdą się w nowym środowisku, mogą zaatakować wiele miejsc poza łóżkiem, takich jak kanapy i krzesła, wnętrza ramek do zdjęć, a nawet za płytkami przełączników elektrycznych.

Jak więc wykryć pluskwy w swoim domu lub łóżku?

Jednym z najczęstszych miejsc, w których ludzie mogą po raz pierwszy spotkać pluskwy, jest pokój hotelowy. Podróżni powinni sprawdzić miejsce, w którym przebywają, pod kątem pluskiew, gdy tylko przybędą, i powiadomić personel, jeśli podejrzewają istnienie pluskwy.

Innym powszechnym, ale mniej znanym sposobem, w jaki ludzie przynoszą pluskwy do domu, jest kupowanie używanych mebli, które mogą już być zaatakowane. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie sprawdzić używane kanapy, materace lub sprężyny skrzynkowe i inne miękkie przedmioty przed wniesieniem ich do środka.

Co zrobić, jeśli zauważysz pluskwy?

Jeśli dojdzie do inwazji, natychmiast wezwij specjalistę od zwalczania szkodników w celu uzyskania pomocy. Pluskwy mogą się szybko rozmnażać i rozmnażać, więc im wcześniej zwalczysz plagę, tym lepiej.

Pluskwy niestety są bardzo trudnym szkodnikiem do wykrycia. Dlatego też jedynie pomoc specjalistów takich jak Ogólnopolskie Centrum DDD może w tym przypadku rozwiązać ten problem.

Odpluskwianie, w zależności od wielkości inwazji niestety może wiązać się z całkowitą utylizacją niektórych mebli. Co prawda, nie zawsze tak jest, jednak są sytuacje, w których wyrzucenie łóżka czy mebli jest jedyną opcją na całkowite pozbycie się pluskiew.

Co z innymi owadami?

Firmy takie jak OC DDD to również świetny sposób na pozbycie się innych owadów. Dezynsekcja to jedna z najważniejszych działalności usługowych firmy. W skład tej metody wchodzi m.in. odkleszczanie, odkomarzanie, zwalczanie mrówek, karaluchów, pająków, os i wielu, wielu innych. Firma dysponuje także odpowiednim sprzętem w celu dezynfekcji, ozonowania pomieszczeń i pojazdów, sprzątania lokali po zmarłym, a także deratyzacji czyli usuwania gryzoni.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu