Biorezonans może pomóc w wykryciu i leczeniu alergii

Biorezonans może pomóc w wykryciu i leczeniu alergii

27 września 2021, godz. 12:25
graf. www.freepik.com
Udostępnij: Kopiuj link

W 1976 roku Morell i Rasche, twórcy klasycznej terapii biorezonansowej (m.in. MORA, BICOM, IMEDIS, HOLIMED), postulowali słabe pole elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości (1–10 5  Hz) w organizmie człowieka, które uważano za indukujące ważne funkcje regulacyjne. Historycznie interesujące jest to, że w tym samym czasie Popp i Ruth odkryli na nowo biofotony, elektromagnetyczne pole regulacyjne w zakresie częstotliwości optycznych.

W endogennej postaci biorezonansu postulowane drgania są wychwytywane za pomocą elektrod ręcznych i nożnych i po inwersji elektronicznej są przekazywane z powrotem do organizmu w celach terapeutycznych. W formie egzogennej postulowane oscylacje substancji bioaktywnych przekazywane są po inwersji elektronicznej (np. alergeny) lub amplifikacji (np. nozody) w celach terapeutycznych w organizmie człowieka.

Od około 30 lat egzogenna terapia biorezonansowa stosowana jest w terapii dzieci na całym świecie cierpiących na choroby alergiczne (np. astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa , egzema). Terapia biorezonansem w Lublinie również oferuje skuteczne i cieszące się dużym zainteresowaniem badania w tym zakresie dla najmłodszych.

Jako podsumowanie i ocenę wyników klinicznych w raportach dotyczących terapii biorezonansowej dysponujemy następującym piśmiennictwem: dziewięć niekontrolowanych i pięć kontrolowanych badań klinicznych, które dostarczają wyraźnych dowodów na skuteczność kliniczną w terapii alergii u dzieci. Badania te zostały przeprowadzone przez lekarzy i naukowców z uniwersytetów, szpitali i gabinetów lekarskich na całym świecie.

Według raportu autora, dziewięć niekontrolowanych (1050 pacjentów) i trzy kontrolowane (537 pacjentów) badania są bezwzględnie pozytywne. Zgodnie z wnioskiem autora dwa kontrolowane badania (74 pacjentów) zostały ocenione negatywnie. Jednak nawet w tych doniesieniach istnieją dowody na kliniczną skuteczność terapii biorezonansowej.

Szczególnie godna uwagi w wynikach jest wyraźna i silna zależność skuteczności od wieku probantów w badaniach. Im młodsi probanci, tym większa skuteczność terapii biorezonansowej.

W każdym badaniu nie zaobserwowano skutków ubocznych.

Wniosek

Zdecydowana większość prowadzących badania naukowców i lekarzy uważa – na podstawie swoich badań – że klasyczna terapia biorezonansowa jest klinicznie skuteczna w terapii alergii u dzieci.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu