Lubliniec będzie miał hymn?

Lubliniec będzie miał hymn?

28 września 2021, godz. 9:43
graf. YouTube
Udostępnij: Kopiuj link

750-lecie Lublińca coraz bliżej, a co za tym idzie, pojawia się coraz więcej pomysłów na świętowanie. „Lubliniec jest mój” – to tytuł utworu, który ma szansę stać się hymnem Lublińca.
 

"Będzie to propozycja naszego urzędu na hymn Lublińca. Jeżeli taka będzie wola Burmistrza i Rady Miejskiej, zostanie ona podjęta uchwałą Rady Miejskiej na uroczystej sesji z okazji jubileuszu” – mówiła zastępca burmistrza Lublińca Anna Jonczyk-Drzymała.  

Kompozytorem utworu jest Marek Kunicki – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i nagradzany kompozytor. Słowa stworzył z kolei dr Michał Janusz. Autorzy spotkali się razem 30 kwietnia – doszło wtedy do przekazania tekstu. Utwór został zaprezentowany na kameralnej uroczystości 13 maja w Państwowej Szkole Muzycznej. Śpiew wykonała emerytowana solistka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny Ewa Gromkowska.

Utwór „Lubliniec jest mój”:


Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu