Z seniorami o bezpieczeństwie – spotkanie policji z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

Z seniorami o bezpieczeństwie – spotkanie Policji z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

28 września 2021, godz. 12:20
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ubiegły piątek lublinieccy policjanci spotkali się z Seniorami zrzeszonymi w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Lublińcu. Głównymi tematami było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ostatnie zmiany w przepisach oraz omówienie aktualnych problemów społeczności lokalnej. Spotkanie odbyło się na terenie Bulwaru Ludwika Okwieki.

Spotkanie realizowane w formie warsztatów zainicjowane zostało przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublińcu. Komendę Powiatową Policji reprezentowała asp.szt. Iwona Ochman z Wydziału Prewencji.

W trakcie spotkania dużo miejsca poświęcono bezpiecznemu poruszaniu się Seniorów po drogach zarówno jako pieszych uczestników ruchu, ale także mówiono o bezpieczeństwie na rowerze. Dodatkowo prowadząca warsztaty funkcjonariuszka przypomniała jak powinno wyglądać obowiązkowe wyposażenie rowerów. Szczególny nacisk położono na konieczność codziennego stosowania odblasków, tak by być dobrze widocznym na drodze. Spotkanie z lublinieckimi Seniorami było dobrą okazją do omówienia ostatnio wprowadzonych zmian w przepisach  oraz niebezpieczeństw, na które narażeni są najczęściej Seniorzy. Każdy z obecnych, przy pomocy specjalnych alkogogli, pokonując tor przeszkód mógł sprawdzić jak negatywnie alkohol wpływa na proste reakcje kierowcy.

Spotkanie było również doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń w sposobach unikania oszustów działających metodą na "wnuczka " czy "policjanta". Seniorzy biorący udział w przedsięwzięciu profilaktycznym chętnie dzielili się z mundurowymi swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa w ich miejscu zamieszkania i na terenie Lublińca, a także zadawali pytania chcąc rozwiać powstałe w trakcie spotkania wątpliwości.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu