Chcesz zlecić druk naklejek w Warszawie? Dowiedz się, jak wygląda profesjonalna produkcja.

Chcesz zlecić druk naklejek w Warszawie? Dowiedz się, jak wygląda profesjonalna produkcja.

5 października 2021, godz. 12:51
Udostępnij: Kopiuj link

Naklejki są obecnie powszechnie wykorzystywane w celach marketingowych. Stworzone na zamówienie znajdują mnóstwo zastosowań, szczególnie w reklamie i przemyśle. Nowoczesne systemy produkcji pozwalają na stworzenie naklejek dokładnie takich, jakich wymaga Klient. Ich projekt, rozmiary, kształt, technika druku i wiele innych parametrów dopasowywane są do indywidualnych wymagań i potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jak wygląda profesjonalny druk naklejek? Odpowiadamy.

Druk naklejek - etapy produkcji

Z uwagi na liczne możliwości wykorzystania w biznesie, wiele firm decyduje się na druk naklejek - Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie znaleźć można profesjonalne drukarnie specjalizujące się w tej dziedzinie. Druk naklejek to proces produkcyjny, który składa się z wielu etapów. Pierwszym i najważniejszym jest właściwe przygotowanie projektu naklejki tj. grafiki która będzie widniała na jej powierzchni. Następnym etapem jest przesłanie projektu do drukarni, gdzie poddaje się go dalszym procesom produkcji.

  • Przygotowanie pliku i przeniesienie projektu na arkusz produkcyjny

Grafika dostarczona do drukarni na nośniku cyfrowym posłuży do przygotowania pliku produkcyjnego. Powstaje on w wyniku naniesienia projektu na arkusz produkcyjny, z którego tworzy się plik PDF. W tym momencie naklejka jest już gotowa do druku, jednak pozostaje jeszcze kwestia wyboru materiału, na którym będzie wydrukowana.

  • Wybór materiału

Materiały służące do produkcji naklejek różnią się od siebie m.in. powierzchnią, grubością czy siłą kleju. Dlatego też, wybór tego konkretnego powinien być dokładnie przemyślany i determinowany przeznaczeniem naklejki, warunków jej użytkowania i podłożem, na który będzie przyklejana.

  • Druk naklejek i laminowanie

Po wyborze materiału następuje właściwy druk naklejek, a także ich ewentualna laminacja. Laminowanie to nic innego jak zabezpieczenie powierzchni naklejki przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, w tym m.in. wilgocią czy zabrudzeniami, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Folia stosowana do laminowania posiada również filtr UV, który dodatkowo chroni naklejkę przed zbyt szybką utratą kolorów.

  • Wycinanie naklejek

To ostatni etap produkcji, który ma duży wpływ na końcową jakość naklejki. Wycinanie odbywa się przy użyciu specjalistycznych, niezwykle precyzyjnych ploterów tnących. Po wycięciu zdejmuje się nadmiarową i niepotrzebną folię oraz docina się naklejki do wymaganych przez Klienta wymiarów, np. formatu A5.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu