3 korzyści z Interim Management

3 korzyści z Interim Management

11 października 2021, godz. 10:58
fot. pexels.com
Udostępnij: Kopiuj link

Działania z zakresu Interim Management cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie w dobie kryzysu i niepewności jutra pozwoliły wielu przedsiębiorstwom stanąć na nogi i odzyskać płynność finansową. Jakie trzy konkretne korzyści można czerpać z tej usługi?

​ Efektywna działalność interim managera

Wśród najważniejszych zalet warto wymienić na pierwszym miejscu to, że osoba pracująca jako interim manager ma w zasadzie zielone światło do szukania rozwiązań problemów w danej organizacji lub firmie. Chociaż działania takiej osoby nieco przypominają klasyczne stanowisko menadżerskie, to jednak po bliższym przyjrzeniu się specyfikacji tego zawodu można dostrzec kolosalne różnice.

Interim Management polega na tymczasowym wprowadzeniu do przedsiębiorstwa osoby doświadczonej, posiadającej odpowiednie kompetencje i niewymagającej przeszkolenia. Jest to więc idealny układ, który nie wymusza na właścicielu firmy rozpoczynania skomplikowanych procedur związanych z zatrudnieniem nowej osoby oraz konieczności ponoszenia stałych, miesięcznych kosztów. Rozliczenia z interim managerem zwykle bazują na konkretnym przedziale czasowym w którym wykonuje on swoje zadania. Nie jest on ograniczony stanowiskiem, ma praktycznie niekwestionowany dostęp do  informacji, co pozwala mu spojrzeć na problemy trapiące organizację z nieco szerszej perspektywy. Nic więc dziwnego, że znalezienie optymalnego rozwiązania jest szybkie i przynosi firmie realną korzyść.

Świeże spojrzenie na zastane problemy

Wiele firm od wielu lat działa niezmiennie według ustalonych zasad i nic nie jest w stanie przekonać ich do podjęcia jakichkolwiek zmian. Dopiero kryzys, strata zysków i zauważalne zmniejszenie grona klientów powoduje, że zaczynają szukać alternatywnych rozwiązań. Działania z zakresu Interim Management pozwalają wprowadzić do takiego przedsiębiorstwa całkiem odmienne i świeże spojrzenie na problemy. Wzbogacona taką wiedzą kadra pracownicza będzie w stanie zrozumieć sedno pojawiających się problemów i tym samym odnaleźć sposoby na ich zażegnanie.

Praktyczne umiejętności managera

Interim manager wykorzystuje swoje kontakty, wiedzę oraz doświadczenie, które nabył w trakcie pracy dla innych firm. Są to praktyczne kompetencje, które kiedyś sprawdziły się w podobnych przypadkach, więc można powiedzieć, że sprawdzą się także i tutaj, w nieco zmienionej formie. Dopasowanej do aktualnej koncepcji przedsiębiorstwa. Osoba prowadząca działania z tego zakresu może poszczycić się udokumentowanymi kwalifikacjami, a na jakość pracy takiego managera wpływają w gruntowny sposób jego dotychczasowe osiągnięcia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu