Grant dla Lubiteki w ramach programu

Grant dla Lubiteki w ramach programu "Moje Miejsce na Ziemi"

13 października 2021, godz. 7:48
MPBP
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu poinformowała, że w ramach IV edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” Zarząd Fundacji ORLEN zadecydował o przyznaniu grantu w wysokości 20 000 zł na realizację projektu „LUBI MI SIĘ TU HISTORIĘ POZNAWAĆ”.

W informacji MPBP czytamy:

Głównym celem naszego projektu jest budowanie lokalnego patriotyzmu i poszerzanie wiedzy o historii Lublińca. Przed nami uroczystości związane z obchodami 750-lecia powstania Lublińca i chcielibyśmy poprzez działania przybliżające społeczności dzieje miasta, obudzić poczucie wspólnoty, nadać obchodom właściwą rangę, wypromować historię i zachęcić do jej aktywnego celebrowania. Nasz projekt odpowiada na potrzeby zgłaszane przez lublińczan w związku ze zbliżającą się rocznicą założenia miasta. Chcemy poprowadzić odbiorców meandrami losów śląskiego miasta i zwiększyć świadomość mieszkańców regionu na temat wydarzeń i postaci zapisanych na kartach historii Ziemi Lublinieckiej poprzez: historyczne i kreatywne warsztaty, zajęcia z programowania, wystawy o dziejach Lublińca w wersji dla dzieci i dorosłych, prelekcje z uwzględnieniem tematyki ekologicznej i wiele innych innowacyjnych działań.

6 października 2021r. w Muzeum Śląskim w Katowicach, odbyła się uroczysta finałowa gala wręczenia grantów dla społeczności lokalnych w ramach programu "Moje miejsce na Ziemi". Najwyższą ocenę otrzymały te inicjatywy, które przyczynią się do pozytywnych zmian w swoim otoczeniu, zaangażują mieszkańców oraz wyróżniały się oryginalnością projektu. Jest to największy program grantowy Fundacji ORLEN, którego beneficjentami mogą być stowarzyszenia, instytucje kultury i sportu, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich i inne organizacje z całej Polski. Fundacja zachęca do udziału w nim każdego, kto troszczy się o środowisko, w którym mieszka i ma pomysł jak je rozwijać. Cieszymy się niezmiernie, że to właśnie nasz pomysł znalazł się wśród najwyżej ocenionych i już teraz zapraszamy do udziału!

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu