Balustrada do samodzielnego montażu

Balustrada do samodzielnego montażu

14 października 2021, godz. 8:46
Udostępnij: Kopiuj link

Rosnące ceny usług doprowadziły do sytuacji, w której coraz szersza grupa inwestorów stara się jak najwięcej prac remontowo-budowlanych i wykończeniowych wykonać we własnym zakresie. Dotyczy to w szczególności osób prywatnych oraz mniejszych firm. Jedną z prac, które staramy się zrealizować sami jest montaż balustrad schodowych wewnętrznych, a coraz częściej także balustrad balkonowych i tarasowych.

Balustrada do samodzielnego montażu – łatwy montaż, zachwycający efekt

Jeśli jesteś przekonany, że montaż nowoczesnej balustrady szklanej wymaga dużej wprawy, wiedzy i ogromnego doświadczenia to jesteś w błędzie. Balustrada do samodzielnego montażu to produkt zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby z łatwością mogła go zmontować osoba bez żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Oferta balustrad do samodzielnego montażu obejmuje balustrady schodowe:

  • szklane,
  • stalowe,
  • hybrydowe (szkło + stal lub drewno + stal lub szkło + drewno + stal).

Są to eleganckie projekty, które doskonale wpisują się w specyfikę nowoczesnych wnętrz mieszkalnych i użytkowych. Ich główną zaletą jest duża łatwość montażu, co znacząco obniża koszt inwestycji i umożliwia realizację projektu w najbardziej dogodnym dla inwestora terminie.

Balustrada szklana do samodzielnego montażu – od czego zacząć

Na samym początku warto zaleźć dobrego producenta balustrad dedykowanych do samodzielnego montażu. To przełoży się zarówno na zakres wyboru stylistyki balustrad, jak i jakość oferowanych komponentów. Dodatkowym atutem nawiązania współpracy z dobrym producentem balustrad jest możliwość zasięgnięcia fachowej porady. Kiedy mamy już rzetelnego partnera, należy przystąpić do wykonania pomiarów. Jeśli nie wiemy, jak prawidłowo wymierzyć długość balustrady najlepiej zapytać o to producenta. Jego sposób z pewnością ułatwi nam późniejsze złożenie zamówienia.

Wiedząc jaką długość balustrady potrzebujemy możemy przystąpić do składania zamówienia. Na tym etapie, o ile nie zrobiliśmy tego wcześniej, wybierzemy styl balustrady. Większość balustrad do samodzielnego montażu składa się z modułów, część z systemów opiera się o moduły o standardowych rozmiarach, inne oferują możliwość wykonania modułów na konkretny wymiar. Rozmiar i styl balustrady będą decydowały o tym, ile modułów będziemy musieli zamontować.

Balustrady do samodzielnego montażu należy mocować zgodnie z instrukcją producenta. Zestawy najczęściej zawierają kompletną balustradę – wypełnienie, wsporniki oraz system montażowy. Przestrzegając instrukcji będziemy mieli pewność, że balustrada została zamocowana prawidłowo i będzie bezpieczna w użytkowaniu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu