Jak udekorować komodę w salonie? 5 praktycznych porad

Jak udekorować komodę w salonie? 5 praktycznych porad

18 października 2021, godz. 10:50
Udostępnij: Kopiuj link

Przeglądasz aranżacje salonu, poszukując sposobu na zagospodarowanie przestrzeni na komodzie i nadal nie wiesz, jak udekorować komodę w salonie? Spokojnie, spieszymy z pomocą. Sprawdź nasz krótki poradnik poświęcony elementom dekoracyjnym komody zlokalizowanej w salonie, inspirowany propozycjami opracowanymi przez AboutDecor. Zobacz jak pięknie i efektownie może wyglądać Twoja komoda w salonie!

Brak pomysłu na dekorację komody? Od czego zacząć?

Szukasz inspiracji i nadal nie udało Ci się znaleźć pomysłu na dekorację komody? Aranżacja salonu może wydawać się trudnym i żmudnym zadaniem. Jeśli jednak znasz podstawowe zasady dekorowania takiego mebla jak komoda, wybranie odpowiednich dodatków i ozdób nie powinno stanowić dla Ciebie najmniejszego problemu

Zacznij od przyjrzenia się swojej komodzie. To Twoja baza do dekoracji. Gdy komoda jest ciężka, zdobiona ornamentami, klasyczna – wtedy wszelkie dodatki i ozdoby schodzą na drugi plan. Twoja komoda staje się centralnym elementem dekoracji wnętrza, a reszta stanowi jedynie dopełnienie całości.

Sztuka na komodzie

Wybór dodatków na komodzie nie powinien być pozostawiony przypadkowi. W tym miejscu umieszczasz przedmioty lub pamiątki, które z jakiegoś konkretnego powodu są dla Ciebie ważne i chcesz okazać im szacunek, eksponując je na swojej komodzie.

Coraz częściej spotykamy aranżacje salonu zawierające komody udekorowane „tłem” – obrazem, grafiką oraz lustrem. Co ciekawe, elementy wieszane nie muszą zawisnąć na ścianie nad komodą. Bardzo efektownym rozwiązaniem jest ustawienie obrazu czy lustra właśnie opartego o ścianę, stojącego bezpośrednio na komodzie. Interesujący efekt osiągniesz, gdy umieścisz elementy dekoracyjne na jednym z boków komody, umieszczając po drugiej stronie (dla zachowania równowagi i „dociążenia”) wysoki wazon bądź świecznik.

Zawsze trafiona złota trójka na komodzie

Przeglądając aranżacje salonu proponowane przez AboutDecor, nie sposób przejść obojętnie obok inspiracji idealnej, zwanej złotą trójką. To rozwiązanie dla Ciebie, gdy jeszcze nie masz pomysłu na udekorowanie komody, a chcesz uzyskać od razu efekt „wow”. Złota trójka wykorzystuje do aranżacji komody książki, rośliny oraz oświetlenie.

Jeśli użyjesz tej kombinacji, niemal każda aranżacja komody będzie równie efektowna. Książki możesz ustawić jedna na drugiej, umieszczając na nich doniczkę lub wazon z kwiatami. Dopełnieniem całości będzie elegancki świecznik, świece zapachowe o różnej wysokości i szerokości lub lampka stołowa o fantazyjnych kształtach.

Poziomy i warstwy, mieszanie struktur

Jeśli nie chcesz umieszczać na swojej komodzie zbyt wielu zróżnicowanych elementów, optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem może okazać się utrzymanie jednego czy dwóch rodzajów dekoracji, różniących się rozmiarem lub strukturą. Ustawiaj je w różnych odległościach od ściany, co nada aranżacji trójwymiarowego stylu.

Nie bój się łączyć pozornie odmiennych struktur. Możesz osiągnąć naprawdę interesującą dekorację, zestawiając ze sobą np. szkło z matową ceramiką, albo drewno ze strukturą liści na grafikach i obrazach.

Kolory czy jednolite barwy dekoracji na komodzie?

Zwykle pamiątki wybieramy spontanicznie, nie przywiązując zbytniej uwagi kolorystyce. Umieszczenie różnokolorowych dekoracji na komodzie w salonie może zaburzyć aranżację salonu. Każdy element kompozycji powinien być dokładnie przemyślany.

Bezpiecznym i niezwykle eleganckim rozwiązaniem jest umieszczanie dodatków i dekoracji utrzymanych w stonowanej kolorystyce, współgrającej ze sobą. Oczywiście nie oznacza to, że wybierasz tylko białe, czarne i szare dekoracje, jak najbardziej możesz stawiać na kolor – ważne jednak, aby na komodzie nie ustawiać całej ferii barw. Interesujący efekt osiągniesz, wybierając kolory dodatków kontrastująco do ściany (jasna ściana i ciemne dekoracje, i na odwrót – jasne ozdobniki przy ciemnej ścianie).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu