news

Ogrzewanie na podczerwień - innowacyjny system grzewczy!

19 października 2021, godz. 10:07
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Budujesz dom i szukasz optymalnego systemu grzewczego? Remontujesz swoje mieszkanie i zastanawiasz się nad możliwościami, jakie oferuje rynek w dziedzinie ogrzewania? Rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest ogrzewanie na podczerwień. Stanowi ono alternatywę dla tradycyjnego modelu grzewczego wykorzystującego węgiel lub gaz jako paliwo. Jakie korzyści wiążą się z zainstalowaniem ogrzewania na podczerwień w swoim domu?

Na czym polega ogrzewanie na podczerwień?

Pomysł na wykorzystanie podczerwieni do wytwarzania ciepła w zamkniętych pomieszczeniach wziął się wprost z natury. Ciepło słoneczne jest bowiem wynikiem wysyłania fal elektromagnetycznych przez najbliższą Ziemi gwiazdę.

W praktyce ogrzewanie domu w ten sposób opiera się na wykorzystaniu specjalnych paneli, które emitują fale elektromagnetyczne. Energia podczerwona przekształca się w ciepło dopiero w momencie kontaktu z przedmiotami lub organizmami żywymi, dlatego przesył energii nie jest zależny od powietrza. Ogrzewanie na podczerwień można sklasyfikować jako ogrzewanie elektryczne, gdyż panel wytwarzający fale jest zasilany przez prąd elektryczny.

Jakie korzyści ogrzewania na podczerwień?

Jednym z głównych argumentów za wykorzystaniem energii fal elektromagnetycznych jest troska o środowisko naturalne. Ogrzewanie na podczerwień nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji, w przeciwieństwie do popularnych kotłów węglowych. Z tego samego powodu taka metoda jest również bardziej korzystna dla zdrowia człowieka.

W przypadku systemów grzewczych dominującym aspektem jest gwarantowany komfort cieplny. Dzięki temu, że fale nie nagrzewają powietrza, a jedynie obiekty, nie ma dużych różnic temperaturowych w różnych częściach pomieszczenia. Odczuwalna temperatura może być nawet o trzy stopnie wyższa niż wartość pokazywana przez termometr.

Panele grzewcze mogą stanowić także designerski element wnętrza. Producenci systemów ogrzewania na podczerwień dbają, aby oferowane przez nich produkty nie pełniły jedynie funkcji praktycznej, ale też estetyczną. Dostępne na rynku panele mogą być pokryte lustrzaną powłoką, albo stać się obrazem, modną grafiką, czy zdjęciem wybranym przez klienta.

Ciekawym aspektem jest również fakt pozytywnego wpływu tego rodzaju ogrzewania elektrycznego na zdrowie człowieka. Udowodniono, że poprawia ono ukrwienie skóry, krążenie krwi, pracę mięśni i stawów, a także korzystnie działa na układ odpornościowy. Zapobiega rozwijaniu się pleśni i grzybów, które również stanowią zagrożenie, szczególnie dla alergików.

Jeśli zdecydowałeś się na ogrzewanie domu z wykorzystaniem podczerwieni, zadbaj o prawidłowy montaż systemu grzewczego! Panele powinny być zawsze instalowane przez fachowca, który zadba o bezpieczeństwo konstrukcji.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu