Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Jak powinny wyglądać programy lojalnościowe dedykowane mężczyznom?

Jak powinny wyglądać programy lojalnościowe dedykowane mężczyznom?

25 października 2021, godz. 7:32
Udostępnij: Kopiuj link

Nie ma wątpliwości co do tego, iż lojalność w rozumieniu mężczyzny jest zupełnie inna niż kobiety, a potwierdzają to różne badania socjologiczne. Nie powinien dziwić zatem fakt, że programy lojalnościowe dla mężczyzn, nie mogą być identyczne, jak te dla kobiet. Muszą one mieć swoją własną, unikatową specyfikę, aby mogły być skutecznymi.

Program lojalnościowy (https://i360.com.pl/program-lojalnosciowy-jak-zwiekszyc-aktywnosc-uczestnikow/), to pod wieloma względami narzędzie marketingowe jak każde inne. Wymaga pewnej personalizacji i dostosowania, a szczególnie jeśli mamy do czynienia z konkretnymi grupami docelowymi. Co jeśli naszym celem jest zbudowanie zaufania i lojalności wśród mężczyzn?

Co sprawia, że opłaca się tworzyć programy lojalnościowe dedykowane mężczyznom?

Podejście kobiet i mężczyzn jest odmienne w wielu sferach. Zauważyć można to na wielu płaszczyznach, a jedną z nich są zakupy, a także korzystanie z różnego rodzaju usług. Uznaje się, że to mężczyźni zdolni są do podejmowania o wiele szybszych decyzji zakupowych, a przy tym nastawieni są na odnalezienie jak najszybszych i skutecznych rozwiązań. Z kolei sam produkt, musi być prosty do oszacowania już podczas pierwszego wrażenia.

Jak mężczyźni rozumieją lojalność? Dla nich to w głównej mierze postępowania tak jak należy, czyli zgodnie ze swoim wewnętrznym poczuciem honoru oraz systemem wartości. Jeżeli zatem decydują się już na udział w programie lojalnościowym, a przy tym faktycznie są w nie zaangażowani, muszą one gwarantować im poczucie wypełnienia obydwu wspomnianych wyżej wartości.

Jakie są oczekiwania mężczyzn, wobec programów lojalnościowych?

Zupełnie jak w wypadku kobiet – idealny program lojalnościowy, wymaga wykorzystania kilku bardzo ważnych, a wręcz kluczowych elementów. Wyróżnić można tutaj cztery najważniejsze punkty.

Zorientowanie na wykonanie zadania

To naturalna nastawienie mężczyzn, które przejawia się także w wypadku programów lojalnościowych. Kiedy nasz system gratyfikacji stawia na konieczność wykonania konkretnego zadania, można oczekiwać na to, że mężczyźni będą nim zainteresowani.

Nastawienie na konkret

Pamiętajmy o tym, że mężczyźni są z reguły konkretnymi osobami, dlatego powinniśmy mieć to na uwadze tworząc program lojalnościowy. Na pewno zadadzą sobie pytanie – dlaczego powinni wziąć w nim udział.

Rywalizacja

Rywalizacja to coś, co leży w męskiej naturze. Jeśli program lojalnościowy zawiera silny elementy tego typu, istnieje spora szansa na to, że przykujemy uwagę wielu mężczyzn.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu