„Znicz Pamięci dla Bohatera” na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu

Akcja „Znicz Pamięci dla Bohatera” na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu [ZDJĘCIA]

2 listopada 2021, godz. 7:57
Udostępnij: Kopiuj link

W poniedziałek 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, na Cmentarzu w Wojskowym w Lublińcu odbyła się akcja „Znicz Pamięci dla Bohatera”. Jej celem jest uczczenie pamięci polskich żołnierzach poległych w obronie Ojczyzny.

O godz. 18.00 na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu zebrali się przedstawiciele OSP Lubliniec, Hufca ZHP, Parafii Wojskowej w Lublińcu oraz pozostałe osoby, które postanowiły włączyć się w akcję. Początkowo zapalono biało-czerwone znicze przed pomnikiem pamiątkowym. Następnie odmówiono modlitwę w intencji poległych i umieszczono znicze na grobach znajdujących się na cmentarzu.

Akcja „Znicz Pamięci dla Bohatera” organizowana jest przez OSP Lubliniec. Była to już jej trzecia edycja. Wcześniej, w październiku na cmentarzu przeprowadzone zostały prace porządkowe, które były m.in. przygotowaniem do uroczystości Wszystkich Świętych.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej galerii z wydarzenia.

Galeria: Znicz Pamięci dla Bohatera

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu