news

Wymiana zamka w drzwiach antywłamaniowych. Jak wykonać samodzielnie?

2 listopada 2021, godz. 10:12
Udostępnij: Kopiuj link

Drzwi antywłamaniowe posiadają dodatkowe zabezpieczenia, które chronią drzwi przed wyważeniem, dodatkowo ich struktura jest odpowiednio wzmocniona. Jest to więc idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i uchronić się przed kradzieżą. Jednak nawet najlepsze drzwi nie będą dawały dobrej ochrony bez zastosowania odpowiedniego zamka. Jak wymienić zamek samodzielnie?

Jak wymienić zamek w drzwiach antywłamaniowych?

Dlatego często niezbędna jest wymiana zamka w drzwiach antywłamaniowych?
Przede wszystkim warto pamiętać, że nie ma znaczenia, czy wymienia się zamek w zwykłych drzwiach, czy w drzwiach antywłamaniowych. Cały proces wygląda dokładnie tak samo. Dodatkowo zazwyczaj nie ma potrzeby wymiany całego zamka, a jedynie wkładki, czyli tej części do której wkłada się klucz. To właśnie wkładka w zamku jest najważniejsza i należy ją wymienić, gdy klucz nie obraca się prawidłowo lub gdy klucze zostały zgubione. Wymiana całego zamka przez https://www.abc-zabezpieczen.pl/  jest konieczna tylko, gdy zostały uszkodzone odkucia i inne elementy widoczne na zewnątrz.

Wymianę całego zamka, należy rozpocząć od odkręcenia klamki i szyldu, następnie należy otworzyć drzwi i odkręcić wszystkie śrub poza tą, mocującą wkładkę. Zamek należy podważyć śrubokrętem i ostrożnie ściągnąć. Po demontażu, można przystąpić do montażu nowego zamka. Czynność tą wykonuje się analogiczne jak usunięcie zamka. Należy przy tym pamiętać, że jeśli wkładka w nowym zamku jest wymienna to montujemy ją dopiero po przykręceniu zamka. Na końcu przykręcamy klamkę i szyld.

Samodzielna wymiana wkładki

Jak wspomniano wcześniej, konieczność wymiany całego zamka jest niezwykle rzadka i zazwyczaj wymienia się jedynie wkładkę w zamku. To zadanie jest jeszcze prostsze i zajmuje jedynie kilka minut. Najpierw trzeba uchylić drzwi i odkręcić śrubę, która mocuje wkładkę, jest ona zlokalizowana po wewnętrznej stronie skrzydła drzwiowego. Po usunięciu śruby, wkładamy klucz do zamka i delikatnie nim manewrując wypychamy wkładkę na drugą stronę. Wkładka powinna wyjść bez żadnego oporu, dlatego jeśli sprawia nam to jakąś trudność, to trzeba przekręcić klucz, aby znalazł się w takiej pozycji, w której bez problemu wkładka zostanie wysunięta. Po demontażu wkładki, należy kupić nową o identycznym wymiarze i zamontować ją w sposób odwrotny do demontażu.

 

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu