Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Dlaczego odgrzybianie ścian jest ważne dla zdrowia?

Dlaczego odgrzybianie ścian jest ważne dla zdrowia?

3 listopada 2021, godz. 7:31
Udostępnij: Kopiuj link

Odgrzybianie ścian jest jednym z najważniejszych etapów generalnego remontu domu. Zwalczanie grzyba jest konieczne ze względu na jego negatywny wpływ na zdrowie. Jeśli jedynie pomaluje się pokryte nim ściany lub schowa się go za tapetą, problem tylko się pogłębi. Grzyb rozrośnie się jeszcze bardziej, a jego zwalczenie stanie się o wiele trudniejsze.

Co daje szybkie odgrzybienie ścian?

Obecność grzyba na ścianach to poważny problem dla wszystkich domowników. Czarna narośl na tynku wygląda nieestetycznie, jednak znacznie groźniejszy jest jej wpływ na zdrowie. Odgrzybianie ścian jest konieczne, by uchronić dzieci i dorosłych przed wieloma chorobami. Dzięki preparatom zwalczającym grzyby i pleśń domownicy czują się lepiej i rzadziej zapadają na różne schorzenia przewlekłe.

Im szybciej odgrzybi się ściany, tym łatwiejsze będzie dokładne zwalczenie problemu. Grzyb zajmie jedynie wierzchnią część ścian, dlatego skutecznie usunie się go bez stosowania najbardziej inwazyjnych metod. Ponadto domownicy nie nabawią się poważnych kłopotów ze zdrowiem. Choroby będą łatwe do pokonania bez odbywania licznych wizyt u specjalistów i stosowania kosztownych leków.

Jakie choroby wywołują grzyby na ścianach?

Długa ekspozycja na grzyby na ścianach domu sprawia, że domownicy cierpią na schorzenia układu oddechowego. Objawy astmy i POChP nasilają się, a zapalenia oskrzeli i płuc stale powracają. Grzyby obniżają również odporność organizmu, przez co mieszkańcy domu cierpią na przedłużające się przeziębienia i częste zakażenia wirusowe. Ponadto u domowników może pojawić się uciążliwy kaszel. Jego obecność jest niezwiązana z infekcją, a wynika z podrażnienia śluzówki gardła przez alergeny wziewne.

Wdychanie zarodników grzyba rozrastającego się na ścianach powoduje ponadto grzybicę. Grzybica może zaatakować przewód pokarmowy człowieka lub skórę, powodując szereg nieprzyjemnych objawów, np. silny świąd. Ponadto skutkiem ekspozycji na grzyba są alergie, objawiające się katarem, podrażnieniem oczu i zapaleniem spojówek. 

Najbardziej niebezpieczne gatunki grzybów zwiększają ryzyko wystąpienia nowotworów u ludzi i zwierząt. Zarodniki wpływają na namnażanie się komórek w organizmie, podnosząc prawdopodobieństwo wystąpienia ich błędnego podziału. Jego wynikiem może być powstanie komórek złośliwych, które atakują zdrowe organy. Ich zwalczanie wymaga zastosowania chemioterapii, która nie przyniesie oczekiwanego efektu do czasu usunięcia grzyba z domu pacjenta.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu