Na czym polega działanie tabletek na porost włosów?

Na czym polega działanie tabletek na porost włosów?

9 listopada 2021, godz. 7:51
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Łysienie to bardzo dotkliwa dolegliwość zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Przerzedzanie się włosów lub nawet intensywna ich utrata przydarza się zarówno osobom starszym jak i tym młodszym, bez względu na płeć czy pochodzenie.

Jeśli włosy wypadają w “normalnym” tempie nie ma w tym nic niepokojącego, jeśli jednak obserwujemy ich nasiloną utratę wtedy warto zgłosić się do trychologa i uzyskać fachową pomoc. Wiele osób szuka jednak sposobów na walkę z nadmiernym wypadaniem włosów na własną rękę, począwszy od kremów, szamponów, po cieszące się coraz większym zainteresowaniem tabletki na włosy. 

W jaki sposób działają tego typu preparaty i czy są bezpieczne dla zdrowia?

Działanie tabletek na porost włosów - Podstawowe informacje

Jeśli przyjrzymy się składnikom popularnych preparatów w tabletkach i kapsułkach to znajdziemy tam naturalne wyciągi i ekstrakty ziołowe oraz witaminy i minerały. Suplementy działają podobnie do dobrze zbilansowanej diety gdyż dostarczają do organizmu składników, które mają pozytytywny wpływ na nasz zdrowie. Oczywiście wiele zależy od wybranego produktu oraz tego czy jest on dawkowany zgodnie z zaleceniami producenta, bez samodzielnego stosowania dawek kilkukrotnie większych od tych sugerowanych.

W tabletkach często znajdziemy cynk, magnez, selen, miedź, witaminę a czy kompleks witamin z grupy B. Wymienione składniki nie tylko sprzyjają wzmocnieniu włosów ale również pozytywnie oddziałują na nasz organizm.

W przypadku panów często umieszczonym w produktach tego typu składnikiem jest ekstrakt z owoców palmy sabałowej, który ma za zadanie ograniczyć konwersję testosteronu do DHT,  który jest jednym z podstawowych czynników odpowiadających za łysienie androgenowe u mężczyzn. 

Z kolei w suplementach dla pań prym wiedzie biotyna. W przypadku niedoboru witaminy H (biotyna) włosy mogą być osłabione i podatne na wypadanie. Suplementacja biotyną może mieć także korzystne działanie na wzmocnienie skóry i paznokci. 
 
Czy tabletki na włosy są bezpieczne?

Wiele zależy od interesującego nas produktu, nie można więc jednoznacznie odpowiedzieć tak lub nie. Jeśli wybrany przez nas produktu zawiera naturalne składniki jak witaminy, minerały, oraz ekstrakty roślinne to dla wielu osób są one całkowcie bezpieczne. Musimy zawsze brać pod uwagę, że możemy być uczuleni na któryś ze składników interesującego nas produktu, szczególnie w przypadku ekstraktów i wyciągów ziołowych. 

Dodatkowo niektóre schorzenia mogą stanowić przeciwwskazanie do przyjmowania niektórych składników, dlatego przed rozpoczęciem kuracji warto skonsultować się z lekarzem a opcja minimum to zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i lista składników. 
 
Na co zwracać uwagę?

Na pierwszym miejscu zawsze powinien być skład preparatu, nie jego cena czy wygląd opakowania. Warto sprawdzić jakie składniki znajdują się w produkcie i czy ich stosowanie będzie dla nas bezpieczne.

Pomocą mogą posłużyć nam rankingi takie jak ten gdzie znajdziemy porównanie kilku popularnych produktów dla kobiet i mężczyzn oraz informacje na ich temat tj. cena, skład czy dostępne promocje

Zawsze należy podejmować decyzje samodzielnie a nie na podstawie czyjejś opinii, rankingi tego typu mogą nam jednak ułatwić analizę interesujących nas produktów bez konieczności sprawdzania strony każdego z nich z osobna. 

Dla przykładu w wymienionym rankingu tabletki na porost włosów nr 1 to folisin (https://medsense.pl/folisin/), warto jednak przed wyborem produktu zapoznać się z informacjami na temat każdego z recenzowanych produktów aby móc wyciągnąć własne wnioski. 
 
Podsumowanie

Tabletki przeciw wypadaniu włosów cieszą się dużą popularnością co wynika przede wszystkim z prostoty ich stosowania i względnie niskiej ceny. Musimy jednak pamiętać, że w większości są to suplementy diety a nie leki, nie da się więc przewidzieć końcowego efektu. 

Suplementy dostarczają składników, które mają wspomóc naturalne reakcje organizmu a nie wymuszać sztuczne reakcje jak ma to miejsce w przypadku leków. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu