Ferie z 13. Śląską Brygadą Obrony Terytorialnej

Ferie z 13. Śląską Brygadą Obrony Terytorialnej

10 listopada 2021, godz. 9:49
13 ŚBOT
Udostępnij: Kopiuj link

Mimo, że do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu to, aby lutową przerwę od obowiązków szkolnych wykorzystać wstępując do Wojsk Obrony Terytorialnej należy działać już w tej chwili. Właśnie teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku o wstąpienie w szeregi 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej dla wszystkich zainteresowanych odbyciem szkolenia w ramach „Ferii z WOT”. Najprostszym sposobem zgłoszenia się jest skontaktowanie się z jednym z rekruterów 13 ŚBOT. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/.

„Ferie z WOT” podobnie jak jej bliźniaczy odpowiednik „Wakacje z WOT” jest inicjatywą, która stanowi odpowiedź na ogromne zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej uczniów oraz nauczycieli, którzy zimową przerwę od obowiązków szkolnych będą mogli spędzić w wyjątkowy sposób – w mundurze,  wojskowych butach i z żołnierskich ekwipunkiem na plecach.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas ferii zimowych, ich zwieńczeniem będzie uroczysta przysięga wojskowa. To jednak dopiero początek drogi. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: na szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok). W tym czasie żołnierze OT szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych w dni wolne od pracy i nauki, w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu