Rodzinne wakacje za granicą – jak znaleźć dobre miejsce?

15 listopada 2021, godz. 7:50
Udostępnij: Kopiuj link

Decyzja zapadła – wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje. Tylko dokąd konkretnie? Wybór jest naprawdę ogromny, a każdy kraj ma do zaoferowania coś unikalnego. W przypadku rodzinnych wakacji jest dodatkowe utrudnienie, bo trzeba znaleźć miejscówkę, która przypadnie do gustu także małym dzieciom. 

Dużo atrakcji na miejscu

Wyjeżdżając na wakacje wielu dorosłych chce po prostu odpocząć, jednak dla dzieci kilkugodzinne wylegiwanie się plaży to średnia atrakcja i szybko zaczynają się one nudzić. Ważny jest więc już sam wybór hotelu. Na okiemturysty.pl/porady/najlepsze-hotele-na-wakacje-z-dziecmi/ można znaleźć listę najlepszych zagranicznych ośrodków, w których przez cały pobyt będzie co robić, nawet jeśli pogoda okaże się kiepska.

Hotel to jednak nie wszystko. Wyjeżdżając do obcego kraju warto zapoznać się z jego kulturą, odwiedzić ciekawe miejsca czy pooglądać słynne zabytki. Bardzo pomocne są internetowe poradniki oraz fora poświęcone podróżom – na nich znajdziemy informacje, co warto pokazać dzieciom, a co lepiej sobie odpuścić.

Czy jest tam bezpiecznie?

Są miejsca atrakcyjne turystycznie, ale jednak nie do końca bezpieczne. Podróżując z dziećmi lepiej unikać krajów z mało stabilną sytuacją polityczną, lokalizacji blisko strefy wojennej czy miejsc znanych z wysokiej przestępczości bądź porwań dla okupu. Na stronie MSZ jest aktualny wykaz państw oraz regionów, do których nie powinno się podróżować, można też dla pewności zarejestrować się w systemie Odyseusz, dzięki czemu w razie problemów łatwiej będzie uzyskać pomoc od polskiej ambasady.

Bezpieczeństwo podróży obejmuje także kwestie zdrowotne. Jeśli dziecko choruje, lepiej unikać miejsc z kiepskim dostępem do służby zdrowia, a najpotrzebniejsze leki warto zabrać ze sobą zamiast zdawać się na lokalne apteki.

Wygodną opcją jest wyjazd zorganizowany, z biurem podróży, ale dzięki praktycznym wskazówkom z poradnika na okiemturysty.pl/ można też całkiem łatwo przygotować zagraniczną wycieczkę samodzielnie – na początek warto wybierać kraje typowo turystyczne, jak Tajlandia, Egipt czy Dominikana.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu