Dotacje Urzędu Marszałkowskiego na ochronę zabytków. Na liście Sadów i Koszęcin

Dotacje Urzędu Marszałkowskiego na ochronę zabytków. Na liście Sadów i Koszęcin

18 listopada 2021, godz. 13:54
fot. Patryk Pyrlik / UMWS
Udostępnij: Kopiuj link

W Sali Sejmu Śląskiego, 17 listopada, wręczono symboliczne czeki o łącznej wartości ponad miliona złotych. Suma zostanie przeznaczona na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane obiektów wpisanych do rejestru zabytków województwa śląskiego. Na liście znalazły się również budowle powiatu lublinieckiego.

Celem udzielenia dotacji jest wspieranie działań właścicieli lub posiadaczy zabytków dla ochrony i zachowania dziedzictwa kulturowego. Na liście znalazły się przede wszystkim obiekty sakralne. Dwa z nich mieszczą się w powiecie lublinieckim. Mowa o kościele parafii św. Józefa w Sadowie oraz kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie.

Kościół św. Józefa w Sadowie otrzymał 37 tys. zł dotacji. Suma zostanie przeznaczona na konserwację techniczną i estetyczną malowideł, dekoracji malarskich. Wysokość dotacji na kościół NSPJ w Koszęcinie wyniosła natomiast 25 tys. zł i będzie wydana na prace konserwatorskie drzwi zewnętrznych.

Na liście znalazło się łącznie 27 obiektów, które zostały objęte wsparciem. Łączna suma przeznaczona na dotacje to ponad milion złotych. Pełną listę obiektów można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
 

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu