Ochotnicza Straż Pożarna z Sierakowa Śląskiego i Urząd Gminy z Pawonkowa zrealizują projekty lokalne

Ochotnicza Straż Pożarna z Sierakowa Śląskiego i Urząd Gminy z Pawonkowa zrealizują projekty lokalne

24 listopada 2021, godz. 9:35
PSE, informacja prasowa
Udostępnij: Kopiuj link

Wsparcie PSE dla gmin z powiatu lublinieckiego. Najbliższe miesiące przyniosą pozytywne zmiany w powiecie lublinieckim! Dzięki grantom z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie sołectw Skrzydłowice i Gwoździany staną nowe lampy solarne, zaś w Sierakowie Śląskim strażacy zorganizują szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych bierze udział w realizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dobrosąsiedzkim programie granatowym „WzMOCnij swoje otoczenie”. Właśnie zakończyła się jego III edycja. Wśród laureatów znalazły się gminy Ciasna i Pawonków. Do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Sierakowa Śląskiego trafi nowoczesny defibrylator AED z zewnętrzną kapsułą, a dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty dla mieszkańców z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Projekt zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy. 

Kolejnym powodem do radości jest dofinansowanie dla Urzędu Gminy Pawonków, które zostanie przeznaczone na nowe lampy solarne w sołectwach Skrzydłowice i Gwoździany. Projekt rozwiąże problem braku oświetlenia ulicznego, co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Dodatkowo lampy są ekologicznym rozwiązaniem na długie lata.

To kolejne projekty realizowane w ramach “WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie Śląska. Dzięki wsparciu PSE dzieci, młodzież, seniorzy oraz lokalni działacze społeczni z województwa mieli m.in. okazję uczestniczyć w szkoleniach z zakresu pomocy dzieciom z cukrzycą czy warsztatach z robotyki. Tylko w tym roku dofinansowano 11 projektów z województwa śląskiego o łącznej sumie prawie 350 tys. złotych.

Istotą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest odpowiadanie na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności. Przedsięwzięcie pozwala na wspólną realizację pomysłów zainicjowanych przez samorządy, praktyków, liderów i instytucje, które chcą wpływać nie tylko na rozwój miejscowości, ale i jakość życia ich mieszkańców – mówi Rafał Jaros z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE – Cieszymy się, że projekty sygnowane logiem “WzMOCnij swoje otoczenie” od tego roku będą realizowane także w powiecie lublinieckim.

Projekty z gmin Ciasna i Pawonków zostały wybrane spośród 182 zgłoszeń w jesiennej turze rekrutacji. Wartość tegorocznego wsparcia przekazanego lokalnym społecznościom od PSE przekroczyła 3,6 mln zł. 

Karolina Obajtek

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu