Lubiteka z kolejnym grantem

Lubiteka z kolejnym grantem

24 listopada 2021, godz. 14:23
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu udało się zdobyć kolejny grant. Tym razem wyniósł on 14 930 zł. Suma zostanie przeznaczona na projekt „Zaprogramuj Bibliotekę”.
 

Lubiteka znalazła się wśród 30 zwycięzców, którzy otrzymali dofinansowanie z Fundacji BGK  im. J.K. Steczkowskiego w ramach XIV edycji programu „Na Dobry Początek”. Jego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z ograniczonym dostępem do nowoczesnych form edukacji, z gmin liczących nie więcej niż 25 tys. mieszkańców. 

MPBP w Lublińcu przeznaczy wygraną sumę (14 930 zł) na projekt „Zaprogramuj Bibliotekę”. Będzie on realizowany od 1 stycznia do 30 czerwca 2022 roku i jest skierowany do dzieci w wieku 3-9 lat. Jego celem jest wprowadzenie najmłodszych i ich rodziców w świat kodowania, jako nowoczesnej formy edukacji, z jednoczesnym zadbaniem o ich potrzeby emocjonalne, wprowadzając ich w mindfulness - uważność w relacjach (uważni rodzice - uważne dziecko). Projekt oferuje również szkolenia dla nauczycieli z metodyki nauczania programowania, kodowania oraz uważności. 

Warto również zaznaczyć, że Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu jest jedną z czterech organizacji z województwa śląskiego, które znalazły się na liście zwycięzców. Pełną listę można znaleźć na stronie Fundacji BGK.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu