Czarna substancja w potoku Steblowskim. Interweniowały służby

Czarna substancja w potoku Steblowskim. Interweniowały służby

3 grudnia 2021, godz. 14:08
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartek 2 grudnia w okolicach potoku Steblowskiego można było zobaczyć służby mundurowe, m.in. straż pożarną i policję. Powodem interwencji była ciemna substancja znajdująca się w wodzie. Sytuacja jest cały czas monitorowana.

O sytuacji rozmawialiśmy z mł. bryg. Wojciechem Kwapieniem, rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu:

O godz. 13:15 otrzymano zgłoszenie, że w wodzie w potoku przy ul. Sportowej pływa substancja ropo-podobna. Straż pożarna wraz z pozostałymi służbami zajęły się sytuacją. Zaczęto szukać źródła zanieczyszczenia. Na zanieczyszczonym odcinku ustawiono zastawki ze snopków słomy oraz rękawy sorpcyjne. 

Na miejscu zdarzenia obecna była: straż pożarna (PSP Lubliniec, OSP Lubliniec i wojskowy zastęp), policja, straż miejska i przedstawiciel Urzędu Miasta z Referatu Ochrony Środowiska i Klimatu. Zawiadomiony został też BiOŚ i przedstawiciele ZGKLiC. Służby szukały skąd substancja może wypływać. W międzyczasie pobrano próbki oraz zebrano zanieczyszczenia, które się nagromadziły. Sytuacja do teraz jest monitorowana.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu