Lubliniecki Jarmark Świąteczny już za nami [ZDJĘCIA]

Lubliniecki Jarmark Świąteczny już za nami [ZDJĘCIA]

6 grudnia 2021, godz. 8:27
Udostępnij: Kopiuj link

Świąteczny klimat, dekoracje, muzyka i św. Mikołaj – tak można opisać Jarmark Świąteczny, który odbył się 5 grudnia na lublinieckim rynku. Uczestnicy mogli odwiedzić stoiska rękodzielnicze, napić się herbaty i dobrze się bawić.

Tego dnia rynek miejski w Lublińcu zmienił się w świąteczną krainę. Przy stoiskach można było nabyć piękne dekoracje, oryginalne upominki oraz pyszne wyroby. Przez cały czas słychać było również świąteczną muzykę, która dodawała jeszcze więcej klimatu.

Wydarzenie rozkręciło się na poważnie w okolicach godz. 16.00. Właśnie wtedy włączono lampki i inne ozdoby świąteczne, które rozświetliły rynek. Następnie na scenie wystąpili młodzi wokaliści Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Wraz instruktorami sekcji „Studio piosenki”, Marianem Chrobokiem i Karoliną Wieczorek, przygotowali świąteczny zestaw przebojów: „A Mikołaj pędzi”, „Zima, zima, zima”, „Jingle bells”, „Mikołaj nie zawiedzie” czy „Święta w nas” z repertuaru Blue Café.

Następnie przyszedł czas na gościa, na którego tak wielu oczekiwało. Na balkonie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Lublińcu pojawił się św. Mikołaj, który powitał wszystkich. Najmłodsi uczestnicy jarmarku otrzymali cukierki. Była również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem w foto ramce.

Nie był to jednak koniec wydarzeń. O godz. 17.00 zostały ogłoszone wyniki 28. edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Na skwerze przed Miejskim Domem Kultury można obejrzeć wystawę składającą się z nadesłanych prac. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczno-literacki „Stop Mowie Nienawiści” zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Lublińcu wraz ze  Starostwem Powiatowym.

Jarmark Świąteczny w Lublińcu był wydarzeniem, na którym można było poczuć świąteczny klimat oraz zaopatrzyć się w bożonarodzeniowe dekoracje. Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wydarzenia.
 

Galeria: Jarmark Świąteczny 2021

Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

M
Magda 6 grudnia 2021, godz. 10:34
Zgłoś

Witam gdzie dawali te cukierki? Dzieci stały godz na dworze i czekały na Mikołaja pod sceną i nic.... Były załamane...

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu