Jak ubiegać się o dofinansowanie na zakup pompy ciepła?

Jak ubiegać się o dofinansowanie na zakup pompy ciepła?

7 grudnia 2021, godz. 11:14
Udostępnij: Kopiuj link

Program „Czyste Powietrze” może pochwalić się budżetem w wysokości 103 mld złotych, który wykorzystany będzie na dofinansowania nowatorskich źródeł ciepła oraz modernizację budynków. Ma on na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji i dbałość o środowisko naturalne oraz zdrowie i życie ludzi.

Dofinansowanie w ramach programu a pompy ciepła

Dofinansowanie do pompy ciepła można uzyskać, korzystając z programu „Czyste Powietrze”. Skorzystać może każdy, kto jest właścicielem lub współwłaścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnego, lub wydzielonego w takim budynku lokalu posiadającego osobną księgę wieczystą. Istnieją dwa poziomy dofinansowania: podstawowy oraz rozszerzony. Na pompę ciepła przewidywana jest dotacja w wysokości do 25 tysięcy złotych i można ją uzyskać w przypadku usunięcia starego kotła na paliwo stałe oraz zakupu i instalacji nowego źródła ciepła, jakim jest np. pompa ciepła typu powietrze- woda.  O podwyższone dofinansowanie mogą ubiegać się beneficjenci, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka wielorodzinnego gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty 1400zł lub 1960zł dla gospodarstwa jednoosobowego.

Składanie wniosku o dofinansowanie

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (FOŚiGW) właściwego dla województwa, w którym planowane jest wykonanie inwestycji. Niezbędne formularze i załączniki znajdują się w serwisie rządowym i na stronach WFOŚiGW. Wniosek można wysłać w formie elektronicznej, a kopię po wydrukowaniu i podpisaniu należy przesłać z załącznikami do Funduszu, w którym składało się wniosek elektroniczny. Jeżeli nie ma możliwości wysłania wniosku elektronicznie, istnieje możliwość wysłania go jedynie w formie papierowej. Na stronie rządowej znajduje się również kalkulator do wyliczania wysokości dofinansowania, z którego warto skorzystać przed złożeniem wniosku. Więcej informacji na temat dofinansowania do pompy ciepła znajdziesz na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu