Nowy radiowóz lublinieckich policjantów wesprze ich działania

Funkcjonariusze z KPP w Lublińcu otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz

7 grudnia 2021, godz. 12:43
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz. Pojazd został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Lublińcu, Burmistrza i Radnych Miasta Lubliniec, Wójtów i Radnych gmin: Boronów, Ciasna, Herby, Koszęcin, Pawonków oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Osobówka trafiła do funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Już wkrótce na drogach powiatu lublinieckiego pojawi się nowy, nieoznakowany radiowóz. Osobówka zasiliła właśnie flotę Komendy Miejskiej Policji w Lublińcu. Samochód jest dobrze wyposażony po to, by zapewnić komfortowe warunki policjantom podczas służby. Przede wszystkim jednak to inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Współfinansowanie takich zakupów przez samorządy gmin powiatu lublinieckiego to zasilenie policyjnej floty, a tym samym podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu. Radiowóz wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1482 cm3 o mocy 160 KM. Pojazd wyposażony jest m.in. w automatyczną klimatyzację dwustrefową, 8” kolorowy, dotykowy ekran, interfejs Apple CarPlay / Android Auto oraz kamerę cofania. 

Nowy pojazd wesprze działania lublinieckich stróżów prawa w realizacji ustawowych obowiązków oraz w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu lublinieckiego.

Warto również wspomnieć, że nowy sprzęt otrzymali niedawno również Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Koszęcinie i Komisariatu Policji w Woźnikach. Mowa o nowoczesnych bezustnikowych miernikach wykorzystywanych do wstępnej kontroli trzeźwości Alcolife F6.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu