Koleje Śląskie nie będą już obsługiwały odcinka Lubliniec-Kluczbork

Koleje Śląskie nie będą już obsługiwały odcinka Lubliniec-Kluczbork

8 grudnia 2021, godz. 8:43
Udostępnij: Kopiuj link

Obsługa odcinka Lubliniec-Kluczbork przez Koleje Śląskie zakończy się 12 grudnia. Od tego dnia przejmie go spółka Polregio. Co to oznacza dla podróżnych?

Podróżni, którzy nabyli bilety okresowe (miesięczne i kwartalne) oraz bilety jednorazowe ważne po 11 grudnia 2021 r. mogą ubiegać się o zwrot (tzn. nawet po upływie odpowiednio: dziesiątego i trzydziestego dnia terminu ważności biletu), bez potrącania odstępnego, proporcjonalnie za okres, w którym nie mogły one być wykorzystane – czytamy w informacji Kolei Śląskich.

Zmienią się ceny biletów. Przykładowo: jeszcze 11 grudnia cena za przejazd na odcinku Lubliniec-Ciasna będzie wynosiła 3,82 zł, a Lubliniec-Sieraków Śląski 4,80 zł (kolejeslaskie.com). Po 12 grudnia przejazd na trasie Lubliniec-Ciasna będzie kosztował 4,90 zł, a odcinek Lubliniec-Sieraków Śląski to koszt 7,20 zł (polregio.pl).

W podanych przykładowych trasach, ceny wzrosną więc o 1,08 zł na odcinku Lubliniec-Ciasna i o 2,40 zł na odcinku Lubliniec-Sieraków Śląski (cenniki zostały porównane w dniu 8 grudnia). 

Rozkład trasy Lubliniec-Kluczbork po 12 grudnia można znaleźć TUTAJ.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu