Ranking Bibliotek 2021 – Lubiteka na 3 miejscu w woj. śląskim

Ranking Bibliotek 2021 – Lubiteka na 3. miejscu w woj. śląskim

8 grudnia 2021, godz. 13:16
graf. MPBP w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Za nami 11. edycja Rankingu Bibliotek. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu zajęła w nim 42. miejsce w Polsce i 3. miejsce w województwie śląskim. To duże osiągnięcie dla lublinieckiej placówki.

Ranking Bibliotek jest organizowany przez Instytut Książki oraz dziennik „Rzeczpospolita”. Był przeprowadzony już po raz jedenasty. Do udziału w jego najnowszej edycji zgłosiło się 837 bibliotek, w tym Lubiteka.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu zajęła 42. miejsce w Polsce i 3. miejsce w województwie śląskim. Taki wynik może cieszyć:

Wysoka lokata dowodzi, że nowoczesna, wielofunkcyjna, dostępna dla każdego, oferująca różnorodne wydarzenia kulturalne oraz wychodząca na przeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców Lublińca i powiatu nasza Biblioteka znalazła uznanie na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej – napisała MBPB w Lublińcu.

Ranking tworzony jest na podstawie wybranych kryteriów. Oceniana jest m.in. powierzchnia biblioteki i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, średnie zatrudnienie w placówce, liczba godzin otwarcia, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców oraz zakupione książki. Punkty były przyznawane m.in. za dostępne dla czytelników tytuły prasowe ale w wersji elektronicznej, dostęp do nowych mediów, czy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Punkty można było również zdobyć za działające przy bibliotece koła czytelnicze lub artystyczne.

Pełen ranking jest dostępny do pobrania na stronie Instytutu Książki.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu